Поделиться Поделиться

Характеристики змішаних напоїв

До змішаних напоїв відносять напої на основі соків, морсів, чаю, кави, какао, квасу, коктейлі, гроги, глінтвейни. їх класифікують за такими ознаками: складом компонентів - безалкогольні, молочні та інші; об'ємом порцій - короткі - до 75 мл, середні - до 100 мл, довгі - 150 мл і більше; способом приготування - порційні чи індивідуальні, групові; призначенням - аперитиви, пообідні, вечірні; температурою подачі - холодні, гарячі. При готуванні та відпустці напоїв варто дотримувати співвідношення компонентів, а також послідовність їх змішування.

Коктейлі класифікують за групами: cay (напої кислі на смак), джулепи (освіжаючі напої з м'ятою), фізи (ігристі напої), коблери (напої з фруктами), ігристі фліпи (із яйцем), айс-креми (з морозивом), ег-ног (молочно-фруктові з яйцем), санді (фруктові із сиропів, соків, фруктів, морозива), шаруваті. До аперитивів відносять напої, що сприяють виклику апетиту. Вони кислі на смак. їх подають перед початком обіду, вечері, на банкетах, прийомах. До цих коктейлів у барі дозволяється рекомендувати бутерброди з гастрономічними м'ясними продуктами та сиром, гарячі закуски на шпажках, у кокотницях, сир, нарізаний кубиками.

Десертні коктейлі містять підвищену кількість цукру. Різновидом десертних коктейлів є коблери, фізи, сайді.

Коблери (коктейлі з фруктами), за винятком основних компонентів, містять від 5 до 30 г фруктів, перемішаних із льодом. їх готують у різних варіантах із різним співвідношенням рідких компонентів.

Коктейлі з фруктами відпускають у келихах, конусних склянках, фужерах конусної форми. За винятком соломинки, до них подають чайну ложечку.

Ігристі коктейлі готують із додаванням ігристих напоїв промислового виробництва (фруктової, мінеральної, содової води). Для того щоби на поверхні коктейлю утрималася піна, у нього добавляють цукрову пудру чи білок яйця. Всі компоненти, за винятком ігристих напоїв, збивають у шейкері. Потім на 1/2 об'єму конусну склянку заповнюють льодом фрапе, вливають напій із шейкера, перемішують, а потім додають содову чи мінеральну воду. Подають дані коктейлі дуже охолодженими у високих конусних келихах чи вазочках для шампанського. До несолодких ігристих коктейлів рекомендують бутерброди канале, сир, а до солодких - фрукти, ягоди, кондитерські вироби.

Санді - фруктовий напій із сиропів, соків із протертими фруктами і з морозивом. Всі компоненти наливають у креманку чи вазочку, не перемішуючи, потім кладуть морозиво.

Фліпи (коктейлі з яйцем) готують, перемішуючи жовток, білок чи ціле яйце з додаванням інших компонентів.

У якості рідкого компонента можуть бути використані молоко, збиті вершки, морозиво. Дані коктейлі відпускаються в широких і високих келихах місткістю від 100 до 200 мл, подають соломину. Закуски не пропонують.

Коктейлі групи ойстер виготовлюють із жовтком яйця. Вони відрізняються від фліпів більш гострим смаком, через те що до їх складу входять томатний соус, сіль, перець. Всі компоненти в них перемішують у міксері. Жовток кладуть цілим перед відпуском напою.

Коктейлі групи ег-ног виготовляють на молочно-фруктовій основі з додаванням яйця чи жовтка і молока. Основою коктейлю можуть бути фруктові, ягідні" овочеві соки. їх виготовляють у шейкері чи електроміксері, відпускають у конусній склянці.

Коктейлі джулеп відносять до освіжаючих напоїв. їх готують із додаванням м'яти чи м'ятного сиропу. У склянку чи келих кладуть 1-2 пагони м'яти і цукор, добре розтирають, добавляють подрібнений лід, заповнюючи 3/4 склянки, і вливають інші компоненти, перемішують ложечкою, прикрашають гілочкою м'яти.

Коктейлі айс-за винятком виготовляють на основі молока чи сиропів із мінеральною чи фруктовою водою і морозивом, які у конусну склянку перед відпуском, не змішуючи з іншими компонентами.

Молочні коктейлі з морозивом готують в електроміксерах, а із соками - у конічних склянках. Асортимент цих коктейлів дуже широкий.

При готуванні крюшонів використовують натуральні фрукти, ягоди, сиропи; подають у спеціальних крюшонницях із скляними чашками чи склянками, із соломинкою і чайною ложечкою для фруктів.

До гарячих змішаних напоїв відносять гроги, глінтвейни. Безалкогольними готують пунші, глінтвейни. Пунш містить декілька компонентів: цукор, цукровий сироп чи мед, сік фруктовий чи цитрусовий, прянощі, у деяких випадках яйця.

Глінтвейн готують на основі чаю, соків, прянощів.

← Предыдущая страница | Следующая страница →