Поделиться Поделиться

Криворізький професійний гірничо – технологічний ліцей

ПИСЬМОВА

АТЕСТАЦІЙНА РОБОТА

ТЕМА: «Технічна характеристика,види і будоваелекто обладнання тепловоза .Огляд помічником машиніста електричних апаратів і обладнання»

Учня групи № 1

П.І.Б. учня: Казаков Євгеній Петрович

Професія «Машиніст тепловоза »

Кваліфікація:«Помічник машиніста тепловоза», «Слюсар з ремонту рухомого складу 3 розряду»

Керівник: Євницька Ірина Володимирівна

м. Кривий Ріг

2016 р.

Зміст

Вступ …………………………………………………………………………….3-4

РОЗДІЛI. Спеціальна частина

1.1.Технічна характеристика,види і будова елекро обладнання тепловоза..............................................................................................5-20

1.2.Огляд помічником машиніста електричних апаратів і обладнання.......................................................................................................21-26

РОЗДІЛ ІІ. Охорона праці.

2.1Загальні обов'язки працівників міжгалузевого промислового залізничного транспорту …………………………………………………………………...27-29

2.2.Рухомий склад............................................................................................30-35

2.3.Технічне обслуговування і ремонт рухомого складу…………………36-37

2.4.Порядок водіння поїздів машиністами локомотивів………………….38-45

РОЗДІЛ III

Регламент основних переговорів машиніста та його помічника при

виконанні поїзної та маневрової роботи …………………………………46-53

Висновки ………………………………………………………………………...54

Список використаної літератури …………………………………………...55


Вступ

Як і кожна машина, чи механізм, так і тепловоз згодом втрачає свої перші експлуатаційні якості, стає менш надійним. Технічне обслуговування тепловоза ставить собі завдання профілактичного характеру – запобігти виникненню несправностей, зменшити зношування деталей, знизити темп погіршення технічного гніву й властивостей окремих елементів конструкції і систем тепловоза.

Чинна система технічного обслуговування і ремонту тепловозів наказом міністра шляхів №10Ц від 16 лютого 1981 р. передбачає три види технічного обслуговування (ТО-1,ТО-2,ТО-3) і трьох видів поточного ремонту (ТР-1,ТР-2,ТР-3), і навіть два види заводськогоповного ремонту (КР-1,КР-2). Поточні ремонти теплоаозів виконуються в депо. Обсяг кожного виду ремонту встановлюється «Правилами ремонту».

Залізниця - комплексне транспортне підприємство, що має всі технічні засоби для перевезення пасажирів і вантажів. Причому важливою складовою залізничного комплексу є система технічної підтримки рухомого складу, оскільки без цього неможливий безперебійний рух потягів.

Тепловозом називається локомотив у якого в якості первинної енергетичної установки застосовуєтьсь двигун внутрішнього згорання - дизель. На відміну від електровоза тепловоз автономний локомотив, так, як енергія для приведення коліс у рух виробляється безпосередньо на локомотиві. У електровоза вона поступає від контактної сітки. Виробляючи механічну енергію дизель названий в честь його винахідника німецького вченого Рудольфа Дизеля.

Тепловоз- складна машина, яка оснащена механічним, електричним обладнанням, різними пристроями. Його обслуговує локомотивна бригада—машиніст та його помічник. Помічник машиніста тепловоза не тільки допомагає машиністу вести тепловоз, а й приймає участь при контрольно-технічному огляді тепловозу, підготовляє його до руху. Він слідкує за технічним станом вузлів і агрегатів тепловозу, контролює стан приборів під час маневрів. В поїзному режимі між станціями слідкує за світлофором та по рації виконує команди складача потягу. Він добре знає ділянки руху, слідкує за станом колій. Головний обов’язок помічника машиніста тепловоза—це безпечність руху тепловоза до місця призначення, своєчасна доставка вантажу. Готуючись до рейсу, помічник машиніста виконує контрольно-технічний огляд тепловоза. На шляху прямування уважно слідкує за рухом потягу, сигналами та станом залізничного полотна. На зупинках здійснює технічне обслуговування локомотива. Після закінчення зміни готує тепловоз до здачі змінній бригаді безпосередньо на станційній колії. Паралельно з оволодінням професією помічника машиніста тепловоза можна отримати додаткову професію складача поїздів. Помічнику машиніста тепловоза необхідні глибокі професійні знання з влаштування, технічних характеристик різних типів тепловозів, призначення робочого та контрольно-вимірювального інструмента і пристосувань. Професія слюсаря з ремонту рухомого складу необхідна, бо від неї залежить безперебійне здійснення перевезень рухомим складом, який повинен постійно знаходитися в робочому стані та повній справності.


РОЗДІЛ І

Спеціальна частина

Блок дизеля


Автогальма торм. колодки


РОЗДІЛII

Охорона праці

← Предыдущая страница | Следующая страница →