Поделиться Поделиться

Технічне обслуговування стоянкової гальмівної системи

Результати замірів

Таблиця 1 – Результати перевірки стоянкового гальма

Характер робіт До регулювання Після регулювання Нормативне значення
Вільний хід      
Робочий хід      

4 Висновок:

Лабораторна робота №29

Технічне обслуговування стоянкової гальмівної системи

Мета роботи– Навчитися проводити технічне обслуговування стоянкової гальмівної системи автомобіля

Зміст роботи: Провести перевірку роботи та регулювання стоянкового гальма автомобіля

Обладнання: 1 Автомобіль Оpel Astra F

2 Гаражний домкрат

3 Противідкотні упори

4 Набір накидних ключів

Загальні положення: Стоянкова гальмівна система призначена для утримання зупиненого автомобіля на місці, щоб не допустити його самочинного рушання (наприклад, на схилі). При русі, нею можна користуватись лише в аварійних випадках. Користуватись стоянковим гальмом при звичайній їзді не дозволяється, так як воно значно збільшує навантаження на механізм трансмісії, а при довготривалому гальмуванні гальмо нагрівається й може вийти з ладу.

Ефективність стоянкової гальмівної системи перевіряють встановивши повністю завантажений автомобіль на схил 26%, справна стоянкова система повинна утримувати автомобіль протягом п’яти хвилин.

Для попередньої перевірки правильності регулювання приводу стоянкового гальма, необхідно підняти важіль приводу вгору до упору, при цьому ви повинні почути 5- 6 клацань храпового пристрою.

Перевірте правильність регулювання зазорів між гальмівними колодками і барабанами гальмівних механізмів задніх коліс. Для цього кілька разів сильно натисніть на педаль гальма при опущеному до упору вниз важелі приводу гальма стоянки. Якщо зазори більше норми, при кожному натисненні на педаль в гальмівних механізмах будуть чутні клацання механізмів регулювання зазорів, що спрацьовують. Припинення клацань означає закінчення регулювання.

Хід роботи: Встановити під передні колеса автомобіля противідкотні упори, підняти задню частину автомобіля домкратом і встановите його на підпори. Зняти кришку центральної консолі, вивільнити з консолі чохол важеля гальма стоянки і підняти його з метою забезпечення доступу до регулювальної гайки, яка знаходиться попереду важеля (див. Рис. 1). Повністю відпустити важіль і злегка вивернути гайку, для отримання слабини троса. Не менше п’яти разів натиснути на педаль гальм, для встановлення нормального зазору між накладками та гальмівним барабаном (при натискуванні буде чутний характерний звук роботи регулювальних механізмів). Повністю підняти, а після цього опустити важіль стоянкового гальма. Підняти важіль на 3 зубці храпового механізму та затягнути регулювальну гайку до початку опору обертанню задніх коліс (колеса повинні обертатися вручну з невеликим зусиллям). Якщо колеса обертаються з різним зусиллям то необхідно вручну перевірити плавність ходу приводних тросів гальмівного механізму.

Справне стоянкове гальмо повинно блокувати задні колеса на 5 – 6 зубці храпового механізму.

Рисунок – 1Схема регулювання стоянкового гальма автомобіля Opel Astra F

1 – важіль стоянкового гальма; 2 – регулювальна гайка; 3 – захисний чохол

Контрольні запитання

1 Як провести регулювання стоянкового гальма автомобіля Opel Astra F

2 Як перевірити ефективність роботи стоянкового гальма?

Похожие статьи