Поделиться Поделиться

ТО фільтрів автомобілів ЯМЗ, КамАЗ

Перевірка технічного стану фільтрів і паливного насоса низького тиску

Мета роботи – навчитися перевіряти технічний стан повітряного фільтра та паливного насосу низького тиску

Зміст роботи:

1 Перевірити паливо підкачувальний насос.

2 Провести технічне обслуговування повітряного фільтра.

3 Перевірити індикатор запиленості.

4 Перевірити герметичність впускного тракту.

Обладнання:1. Стенд СДТА-1.

2. Паливопідкачувальні насоси,

3. Повітряні і паливні фільтра двигунів ЯМЗ, КамАЗ.

4. Прилад для перевірки індикатора запиленості,

5. Пристрій для перевірки герметичності впускного тракту.

6. Лампочка з переноскою.

7. Набір ключів.

Хід роботи:

Перевірка паливопідкачувального насоса.

Для перевірки насос, встановлюють на стенд СДТА-1. Паливо-провід від насоса до фільтра опускають у мірний бачок, прикрива­ють краном вихід пального з насоса, який перевіряють, щоб тиск на виході підвищився до 0,15 - 0,17 Па. У цьому разі справний насос дизеля ЯМЗ-236 має подавати до мірного бачка 2,2 л/хв пального при частоті обертання 1050 об/хв вала приводу стенда.

Щоб визначити максимальний тиск, створюваний паливопідкачувальним насосом, при такій самій частоті обертання плавно пере­кривають краном вихід пального з насоса, спостерігаючи за пока­зали манометра. Справний насос створює тиск не менше 0,4 Па. Як­що тиск менший, треба перевірити герметичність клапанів і пробок, спрацювання поршня, чи вільно переміщується штовхач.

ТО фільтрів автомобілів ЯМЗ, КамАЗ

Стан повітряного фільтра визначають індикатором засміченості (рис. 1). Індикатор сполучують з контрольним отвором на впускному колекторі за допомогою гумового наконечника 2. Ступінь засміченості повітряного фільтра визначають при роботі двигуна на максимальній частоті обертання холостого ходу. Індикатор включають натисненням на ковпачок 5, що відкриває клапан 7 і з’єднує камеру 3 з впускним трубопроводом. Камера 4 сполучається з атмосферою, тому положення поршня 6 відносно оглядового вікна корпуса 1 характеризує опір повітряного фільтра. Повне перекриття вікна поршнем відбувається при розрідженні в впускному трубопроводі більше 70 кПа і сигналізує про граничну засміченість повітряного фільтра.

Рисунок 1 – Індикатор засміченості повітряного фільтра

1 – корпус; 2 – гумовий наконечник; 3, 4 – камера; 5 – ковпачок; 6 – поршень; 7 – клапан.

При забрудненні повітряного фільтра знімають кришку, викручують гвинт кріплення і виймають фільтруючий елемент із корпуса фільтра. Для того, щоб краще оглянути фільтр, розсувають фільтруваль­ну штору дерев’яною лопаткою. При наявності розривів, або других пошкоджень картону елемент заміняють. При наявності на картоні тільки нальоту пилу сірого кольору його продувають струменем стиснутого повітря, направленим під кутом до поверхні фільтруючого елемента, під тиском не більше 0,3 МПа. Зменшення тиску повітря досягають, ставлячи далі фільтруючий елемент від наконечника шланга. При забрудненні картону кіптявою, маслом, паливом фільтруючий елемент промивають розчином миючої речовини ОП-7 або ОП019 в нагрітій до 40…50ºС воді, занурюючи його на 0,5 години в розчин з наступним інтенсивним обертанням. Потім елемент прополіскують в чистій воді і ретельно просушують. Концентрація розчину 20…25 г речовини на 1 л води. Замість вказаних розчинів можна використовувати розчин тієї ж концентрації пральних порошків.

Похожие статьи