Поделиться Поделиться

Уважно перевірити офісні додатки на наявність необхідних засобів для розв’язання завдання

ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ІІ этап

м. Слов’янськ26 листопада 2016 р.

Завдання олімпіади з інформаційних технологій включають в собі задачі по роботі з текстовою і числовою інформацією, масивами даних, презентацією в програмах MS Office.

Дані для виконання завдань зберігаються в каталозі «Завдання_ІТ_2016».

Перше, що необхідно для розв’язання завдання -

Уважно прочитати умову задачі.

Перше, що необхідно зробити для обробки інформації -

Уважно вивчити зміст усіх вхідних файлів.

Перше, що необхідно зробити, щоб уникнути технічних проблем -

уважно перевірити офісні додатки на наявність необхідних засобів для розв’язання завдання

Напевне, кожен із нас колись замислювався над тим, що таке рідна країна, чим вона особлива, чим вирізняється з-поміж тисяч інших країн світу. Відповісти на ці запитання непросто, адже рідна країна - це не просто клапоть землі на планеті, де живеш, навчаєшся, працюєш, створюєш сім’ю, - це щось значно більше, це почуття, які виникають до цьєї землі, це бажання діяти на його благо, повага до нього.

Умова задачі «Моя країна-Україна»

(Завдання виконується виключно засобамиMS Word)

Зберегти результат роботи в файл Україна.doc або Україна .docx

Необхідно створити документ строго за зразком (файли стор 1.jpg, стор 2-3. jpg, стор 4-5. jpg .)

Файли-заготовки:

текстові Державні символи.RTF, Загальні відомості.RTF, Цікаві факти.RTF- у каталозі information;

графічні - у каталозіgraphics.

На першій сторінці має бути створено зміст, з якого автоматично можна перейти до вибраного розділу.

На другій сторінці Прапор України створити засобами вбудованого графічного редактора. До тексту Гімну застосувати формат: Arial, 10,5 тп, колір: темно-червоний, вирівнювання – по лівому краю. Абзац: відступ – 2,75; інтервал: Перед – 6, Після – 6.

Вимоги до формату тексту: шрифт Arial, розмір 12 пт, міжрядковий інтервал – 1,15 (для даних у таблиці – 1).

Для заголовка першого рівня створити новий стиль: Arial, 16 пт, колір: темно-синій, напівжирний. Абзац: інтервал Перед – 24.

Заголовок другого рівня: шрифт за замовчуванням, 14 пт, колір: синій. Абзац: інтервал Після – 12.

Нумерація сторінок – внизу, справа; колір – синій. Верхній колонтитул (справа) містить текст «Моя країна – Україна». Формат: Calibri, 12 пт, темно-червоний, курсив.

Умова задачі «Символи з кодом»

(Завдання виконується виключно засобамиMS PowerPoint)

Результат роботи учасника зберегти у файл Код.pptx (Код.ppt)

Україна як і кожна людина має свій день народження. Кожна нормальна людина знає день народження своїх батьків а отже має знати день народження своєї країни. Потрібно для маленьких громадян нашої України створити міні-гру. При вірному наборі коду, який є днем народження країни, з’являються головні символи держави: герб та прапор.

У середовищі Power Point потрібно створити презентацію, яка б імітувала таку міні-гру. При послідовному натисканні на клавіші з цифрами 2, 4, 0, 8 (24 серпня) на табло послідовно з’являються ці цифри. На початку контур табло має червоний колір, після натискання на клавішу з цифрою 8 він становиться зеленим, після цього з’являється карта України, а згодом одночасно з’являються зображення герба, прапора та напис «Моя Україна». Цифри на табло можуть з’являтися тільки у такому порядку: 2 – 4 – 0 – 8. При натисканні на інші кнопки або при клацанні мишею ніякі дії відбуватися не повинні.

Файли зображень герба, карти, прапора та файл відео з прикладом розміщені у папці із завданням.

Приємної гри!

Умова задачі «Водойми України»

(Завдання виконується виключно засобами MS ACCESS)

Результат роботи учасника зберегти у файл Водойми України.accdb

(Водойми України.mdb)

Без води немає життя, вода є в кожній живій істоті. Вода займає 2/3 поверхні земної кулі, і тільки 1/3 припадає на сушу. Вода є в океанах і морях, річках і озерах, під землею і в ґрунті. Океани, моря, річки, озера, болота, ставки, джерела, водосховища — це водойми.

Однією із задач, які виникають, при аналізі виконання умов угоди є обробка статистичних даних.

Учаснику пропонується, дотримуючись інструкцій файлу «Інструкція Access.docx», створити автоматизовану систему, яка буде надавати можливість переглядати, аналізувати и інформацію про водоймища України.

Умова задачі «Ми в школі»

(Завдання виконується виключно засобамиMS EXCEL,

результат роботи учасника зберегти у файл Шкільний.xlsx (Шкільний.xls )

Школа – це не тільки місце , де ми отримуємо нові знання , але й місце , де знаходимо нових друзів. Кожна людина пам’ятає свій перший день у школі . Цей день – перше вересня. Хвилюючий , святковий , гарний день. Саме з того дня я зрозуміла слово «школа» , як цікаве захоплюючу подорож у світ знань .

З тих пір кожен день в школі неповторний. Багато близьких і дорогих для тебе друзів ти знайшов у цьому місці. На кожній перерві спілкуєшся , на кожному уроці дізнаєшся все більше нового і цікавого.

Учаснику пропонується, дотримуючись інструкцій файлу «Інструкція Excel.docx», розробити автоматизовану систему для складання кросворду, створити анімований прапор України та допомогти вчителю заповнити журнал.

У розв’язку завдання дозволяється використовувати тільки файли з початковими даними, які розміщено у каталозі Для учасника . Забороненовставляти у файли-розв’язкизображення з файлів-зразків чи з файлів-інструкцій.

Похожие статьи