Поделиться Поделиться

УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ЗА ДОПОМОГОЮ БІГУДІ

Холодне завивання волосся на бігуді — давно відомий спосіб ут­ворення локонів, який надає волоссю більшої пружності, об'ємності та забезпечує тривале зберігання наданої форми. Широко застосо­вується в перукарській практиці і сьогодні.

Укладаючи волосся за допомогою бігуді, необхідно враховувати:

— якість волосся (тонке—товсте, м'яке—жорстке, густе—рідке);

— довжину волосся (коротке, середньої довжини, довге);

— тип обличчя;

— форму стрижки;

— призначення зачіски.

Для закріплення форми перед накручуванням на бігуді волосся зволожують спеціальними засобами для укладання. Накручування зберігається до наступного миття волосся.

У процесі накручування застосовують бігуді різної форми та розміру, щітки, затискачі, гребінці, сіточку для волосся, сушуар.

УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ЗА ДОПОМОГОЮ БІГУДІ - Инвестирование - 1 Форму та розмір бігуді підбирають відповідно до бажаного кінцевого результату, типу та довжини волосся. Природність укла­дання за допомогою бігуді, загальний вигляд зачіски залежать від методу й техніки накручування на бігуді.

Основними методами накручування є горизонтальний і верти­кальний, які зумовлені розміщенням бігуді.

УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ЗА ДОПОМОГОЮ БІГУДІ - Инвестирование - 2Горизонтальний метод дає змогу підняти корені волосся, нада­ти йому пишності та об'єму (рис. 7.22). Пасмо відтягують перпенди­кулярно до поверхні голови у напрямку, протилежному росту во­лосся. Пасмо формується з основи смужок прямокутної форми на волоссі будь-якої довжини.

Вертикальний метод застосовують для формування спускних локонів без підняття волосся біля коренів (рис. 7.23). Довжина во­лосся має бути не меншою 12-15 см.

Залежно від розміщення бігуді та напрямку накручування во­лосся розрізняють такі способи:

лицьовий — бігуді однакового або почергово різних діаметрів дають змогу отримати стійкі, м'які хвилі, які надають зачісці пиш­ності;

рельєфний — чергуванням бігуді різного діаметра, а також різною спря­мованістю накручування отримують великі стійкі хвилі;

зустрічний — різноспрямоване на­кручування забезпечує стійкі хвилі і локони на довгому волоссі;

«ялинка» — чергування зустрічного і протилежного напрямку накручування надає пишності волоссю біля обличчя, застосовується для довгого волосся;

«шаховий» — шаховий порядок розміщення бігуді дозволяє рівномірне укладання при довгих каскадних стрижках.

радіальний — бігуді розміщують на однаковій відстані від центру майбутньої зачіски.

— ширина пасма волосся біля основи має дорівнювати довжині бігуді;

— товщина пасма волосся біля основи має не перевищувати діаметра бігуді;

— пасмо волосся слід відтягувати під кутом 90° до поверхні голови;

— пасмо слід натягувати сильно і рівномірно для всього волося­ного покриву;

- на волоссі більшої довжини товщина пасма зменшується.

УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ЗА ДОПОМОГОЮ БІГУДІ - Инвестирование - 3 ВАРІАНТИ ТРИМАННЯ БІГУДІ ПІД ЧАС НАКРУЧУВАННЯ

УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ЗА ДОПОМОГОЮ БІГУДІ - Инвестирование - 4 1) вказівні пальці обох рук згори пасма, великі пальці знизу, притримують і прокручують пасмо під час накручування волосся тім'яної, верхньоскроневої і верхньопотиличної зон (рис. 7.30 а);

2) великі пальці згори пасма, вка­зівні знизу притримують і прокручу­ють пасмо під час накручування во­лосся середньо- та нижньопотиличних і нижньоскроневих зон (рис. 7.30 б).

ПОСЛІДОВНІСТЬ НАКРУЧУВАННЯ ВОЛОССЯ НА БІГУДІ

— відокремлене за правилами накручування пасмо беруть у ліву, а бігуді - у праву руку, кладуть пасмо на корпус бігуді;

— притримують вказівним і великим пальцями обох рук кінець пасма;

— роблять перший оберт бігуді, задаючи силу натягу пасма;

— продовжують накручувати пасмо ковзаючими рухами вказів­них і великих пальців обох рук, доки бігуді не торкнеться голови;

УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ЗА ДОПОМОГОЮ БІГУДІ - Инвестирование - 5 — закріплюють накручене на бігуді пасмо прогумованою тасьмою або шпилькою, якщо фіксуючої прогумованої тасьми немає.

Для отримання різної об'ємності та форми зачіски, укладеної за допомогою бігуді, накручування виконують під різним кутом натяг­нення до поверхні голови (рис. 7.32).

Рис. 7. 32. Вплив кута накручування волосся на форму пасма:

а — кут 45° у напрямку до чола, б — кут 90°; в — кут 45° у напрямку до потилиці

У формоутворенні майбутньої зачіски важливу роль має довжи­на волосся Одна и та ж схема накручування на бігуді на волоссі різної довжини дає неоднакові форми (рис 7.33)

УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ЗА ДОПОМОГОЮ БІГУДІ - Инвестирование - 6

Рис 7.33 Залежність формоутворення зачіски від довжини волосся.

Поєднуючи різні варіанти накручування бігуді, заздалегідь пе­редбачають форму зачіски та її окремих частин.

ТЕМА № 7: «УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ»

УРОК № 36: «УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ ФЕНОМ ЗА КЛАСИЧНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ»

Укладання волосся феном— це процес моделювання вологого волосся під впливом потоку теплого повітря від ручного фена. Користуючись феном, можна:

— висушити волосся;

— надати напрямку кінцям пасом волосся;

— підняти волосся біля коренів, надати йому об'єму;

— укласти волосся за різними фасонами зачісок;

— випрямити та витягнути волосся.

Техніка укладання волосся за допомогою фена вибирається залежно від структури, довжини, якості та кількості волосся, а також від типу стрижки й зачіски.

Феном краще працювати на сильному, густому волоссі, але засто­сування правильно підібраних кондиціонерів, фіксуючих засобів дає позитивний результат на волоссі будь-якого типу.

Зачіски, які укладають феном, потребують точної стрижки. Саме точна стрижка дозволяє за допомогою фена створити оригінальні різновиди зачісок на одній основі, зберегти рухливість і натураль­ність волосся.

При роботі фен тримається в правій руці, щітка в лівій. Сушіння волосся починається з нижньопотиличної зони, через середньо потиличну та скроневі, завершується на тім,яній зоні. Температуру повітря, що виходить з сопла фена необхідно встановлювати з урахуванням стану волосся, його довжини та комфорту клієнта.

Ряд технік роботи з феном передбачають укладання волосся за допомогою пальців рук, але більшість із них базується на викорис­танні щіток і гребінців.

У сучасній перукарській практиці знайшли поширення такі ме­тоди укладання волосся за допомогою фена і щіток, як «бомбаж» і «брашинг». Використання різних щіток зумовлюється довжиною волосся та очікуваним результатом.

Метод «бомбаж». Укладання волосся методом «бомбаж» засноване на підніманні прикореневого волосся та його фіксації висушуванням за допомогою однойменної пласкої щітки.

Метод «брашинг». Техніку вкладання волосся за допомогою фена та круглої щітки «брашинг» застосовують для відтягування волосся, створення об'єму. Для роботи з волоссям різної густоти та довжини потрібно мати декілька круглих щіток різного діаметра

СТАЙЛІНГОВІ ЗАСОБИ ДЛЯ УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ

Можливість застосування різноманітних варіантів укладання волосся, створення об'єму, а також фіксації та збереження заданої форми забезпечують сучасні засоби для укладання.

До косметичних засобів для укладання волосся належать лаки (спреї), пінки (муси), гелі, а також помади, воски, лосьйони, моде­люючі креми. Більшість препаратів для укладання волосся містять вітамінні додатки та фільтри від ультрафіолетових променів, захи­щають волосся, зберігають його пружність, еластичність, блиск.

Пінки (муси) для укладання надають волоссю об'єму, пишності, еластичності. Волосся не склеюється і легко розчісується.

Пінку наносять гребінцем або руками на вимите волосся, підсу­шене рушником, прочісують по всій довжині волосся — від коренів до кінців.

Пінки виготовляють різного ступеня фіксації — нормальної, сильної, максимальної.

Лаки (спреї) для волосся — це засоби для заключної фіксації зачіски.

Лак укриває волосся тоненькою плівкою, яка захищає його від впливу навколишнього середовища, добре зберігає форму зачіски, надає пишності, шовковистого блиску. Якісний лак швидко виси­хає, не склеює волосся і легко вичісується.

Виробники косметичних засобів пропонують лаки для різних типів волосся, а також різного ступеня фіксації. Новинками є «спрей-об'єм» та «спрей-блиск».

Гелі для укладання волосся містять інгредієнти, які захищають волосся від ушкоджень під час розчісування, гарячого укладання. Розрізняються гелі за ступенем фіксації та способом нанесення (гелі, гелі-спреї). Гелі рекомендують використовувати для створення ефекту «мокрого волосся». Через властивість гелю обтяжувати во­лосся не рекомендується застосовувати його на тонке, м'яке волосся.

Для створення стильних гладких зачісок гелі наносять на воло­ге волосся. І навпаки, щоб підкреслити окремі пасма, гель наносять на сухе волосся.

Лосьйони для укладання волосся мають властивості конди­ціонера, надають волоссю м'якості, пишності, блиску, полегшують розчісування, укладання, забезпечують фіксацію форми. Випуска­ються лосьйони для різних типів волосся, в тому числі ослабленого, фарбованого. Лосьйони рівномірно наносять на вимите, підсушене рушником волосся, розподіляють по всій довжині гребінцем із ши­рокими зубцями.

Моделюючі креми — це нове покоління засобів для укладання волосся. Крем наносять долонями на волосся перед укладанням пальцями, феном, гребінцем.

Крем дає змогу збільшити об'єм волосся, не обтяжуючи зачіску, поновити її форму вологими руками.

Воски актуальні для створення зачісок на короткому волоссі. Віск допомагає сформувати пасма, надає волоссю гнучкості, блиску. Розподіляють віск долонями по всій довжині волосся або на окремі пасма. Віск рекомендують застосовувати для фарбованого волосся з хімічною завивкою.

Похожие статьи