Поделиться Поделиться

Цукерки, глазуровані шоколадною глазур'ю

Асортимент цукерок, глазурованих шоколадною глазур'ю, формується за видами цукеркових мас і внесених поліпшувачів.

Цукерки з помадковими корпусами. Для приготування помадкових цукеркових мас використовують помадку, в яку додають смакові та ароматишні речовини.

Помадка — це однорідна дрібнокристалічна пластична гетерогенна маса, що складається із твердої і рідкої фаз. У ній також є дрібненькі пухирці повітря, які створюють певну пухкість, а в цукровій помадці — біле забарвлення.

Цукрову помадку виробляють з цукру (83,7%) і патоки, а для відповідних цукерок використовують поліпшувачі.

Молочну помадку виготовляють з додаванням 303,4 кг/т згущеного молока, завдяки чому вона має підвищену харчову цінність і кремовий колір.

Помадку крем-брюле виробляють з молочного сиропу, який піддають томлінню, під час якого внаслідок цукроамінних реакцій маса набуває коричнюватого відтінку і специфічного приємного смаку та аромату.

Фруктова помадкова маса формується за рахунок використання плодовоягідних напівфабрикатів, у т.ч. відповідних підварок, пюре для цукерок, яблучного порошку, яблучного соку концентрованого.

Цукерки з фруктовими і фруктово-желейними корпусами.Основою фруктового корпусу цукерок є пюре різних смаків. Масова частка вологи корпусу більшості цукерок становить (16±3)% і тому вони легко деформуються при транспортуванні.

Для виробництва цукерок з фруктово-желейними корпусами використовують драглеутворювачі з додаванням плодово-ягідних напівфабрикатів, а для багатьох видів і з алкогольними напоями.

Цукерки з молочними корпусами.Молочні маси виробляють із цукрупіску, патоки, молока згущеного з додаванням для деяких видів масла вершкового, плодово-ягідних напівфабрикатів, какао порошку, спирту і вина.

Цукерки з лікерними корпусами.Лікерні корпуси складаються з оболонки, що являє собою дрібні кристали сахарози, всередині якої знаходиться насичений розчин цукру з включенням алкогольних напоїв і різних наповнювачів. Багато видів цукерок включають плодово-ягідні напівфабрикати.

Цукерки з кремовими корпусами.Кремові маси одержують збиванням або змішуванням шоколадних, пралінових чи помадкових мас з жирами і смаковими добавками. Деякі з них мають ніжну, пухку консистенцію, зумовлену насиченням маси при збиванні дрібними пухирцями повітря, які рівномірно розподілені у вигляді дрібнодисперсних включень. Завдяки вдалому складу і структурі цукерки з кремовими корпусами характеризуються високою енергетичною цінністю, легкою засвоюваністю і відносяться до десертних (вищих сортів).

Цукерки зі збивним корпусомодержують збиванням цукро-патокових сиропів, які містять драглеутворювачі, з яєчним білком і наступним введенням у суміш смакових, ароматичних компонентів. Корпуси цукерок мають високу вологість (21±2)% і нестійкі при транспортуванні та зберіганні.

Цукерки з марципановими корпусами.Марципанові маси одержують змішуванням підсушених або сирих ядер горіхів з цукровою пудрою і різними поліпшувачами до однорідної маси. Споживні властивості цукерок визначаються часткою шоколадної глазурі і горіхів, видом і наявністю інших поліпшувачів.

Цукерки з корпусами на основі праліне.Пралінові цукеркові маси являють собою тонкоподрібнену суміш смажених ядер горіхів, насіння олійних культур з цукром, жирами та іншими компонентами рецептури. Вони містять близько третини жиру, 50-60% цукру і мають високу енергетичну цінність.

Цукерки з начинками між шарами вафель.Характеризуються гармонійним смаком, своєрідною консистенцією і користуються стабільним попитом.

Асортимент цукерок різноманітний і відрізняється часткою використаних начинок, вафельних листів і шоколадної глазурі, розміром тощо.

Найширший асортимент цукерок з праліновими начинками. Вони характеризуються значним вмістом шоколадної глазурі. Більшість начинок включають какао продукти і їх можна вважати шоколаднопраліновими. Споживні властивості виробів зумовлені кількістю какао продуктів, видом і кількістю горіхів, а також внесеними поліпшувачами.

Цукерки з грильяжними корпусами.Грильяжні маси для більшості цукерок — це суміш плавленого цукру-піску, подрібнених смажених ядер горіхів з додаванням жирів, для деяких — плодово-ягідних напівфабрикатів, меду тощо. В основному їх формують прокатуванням і різанням.

Цукерки з комбінованими корпусами.Значна частина асортименту формується за рахунок поєднання лікерної маси з іншими: фруктовою, фруктово-желейною, молочно-помадковою, помадково-горіховою, цукрово-помадковою. Для виготовлення багатьох корпусів використовують різні види помадки.

Фрукти, ягоди, цукати в шоколаді.В цій групі значну частку займають фрукти і ягоди, заспиртовані в шоколаді відповідних назв. Вони представлені цілими або різаними плодами, вкритими цукровою помадковою масою з додаванням настойки ягід, фруктів у спирті і глазуровані шоколадною глазур'ю.

Цукерки, глазуровані жировою глазур'ю

Асортимент цукерок формується залежно від виду глазурі і корпусу. Кращі види жирової глазурі містять: № 1 — какао терте 10 і борошно соєве смажене 10,9%; № 2 — какао масло 10,2 і какао веллу 10,8%; № 3 — какао порошок 2, какао веллу 11,1 і борошно соєве дезодороване. Залежно від складу жирова глазур може мати колір від кремового до коричневого. Вона відрізняється від шоколадної глазурі своєрідним смаком гідрогенізованих кондитерських жирів, недостатньо привабливим ароматом, а та, що має коричневий колір, —відсутністю характерного блиску.

Цукерки неглазуровані

Цукерки неглазуровані випускають тільки з деяких мас: пралінової, типу праліне, на кондитерському жирі, помадкових, молочних.

Цукерки шоколадні

Цукерки шоколадні близькі за рецептурою до шоколаду з начинкою і мають високу частку шоколаду.

1.3. Характеристика груп товару за споживчими якостями та вартістю

Дві третини всього ринку і три чверті експорту контролюють 9 виробників кондитерської галузі, а саме: «Roshen», «АВК», «Конті», «Світоч» (Nestle), «Kraft FoodsУкраїна», «Бісквіт-Шоколад», «Житомирські ласощі», «Полтавакондитер», «Світ ласощів» та ін.

Розглянемо та порівняємо цукерки в коробках таких виробників як «Roshen», «АВК», «Конті», «Світоч» та «Бісквіт-Шоколад».

Виробник: Roshen

Цукерки Київ вечірній
Опис цукерки цукерки куполоподібної форми з цілим фундуком, глазуровані шоколадною глазур'ю, корпус - класичне праліне з подрібненим фундуком
Склад цукор-пісок, терте какао, какао-масло, ядра горіхів фундука смажені подрібнені, ядра горіхів фундука смажені цілі, жир молочний, молоко сухе знежирене, коньяк, емульгатор соєвий лецитин, ванілін
Харчова цінність (100 г продукту) білків - 7,3; жирів - 39,2; вуглеводів - 47,5
Енергетична цінність (100 г продукту) 568 ккал
Маса нетто 232 г
Термін придатності 10 місяців
Ціна 85,76 грн

Виробник: АВК

Королівський Шедевр з горіховою начинкою і цільним фундуком
Опис цукерки цукерки в хрусткій вафлі, вкриті молочно-шоколадною глазур'ю з горіховим кремом та цілим фундуком
Склад фундук смажений (тертий 16%, цілий 6,5%), цукор, молоко сухе (знежирене, незбиране), жири рослинні гідрогенізовані, еквівалент масла какао, борошно пшеничне, какао терте, наповнювач полідекстроза, емульгатори (Е322, Е476), какао порошок, сіль, масло какао, крохмаль картопляний, ароматизатори ("чорний шоколад", ванілін), розпушувач Е500
Харчова цінність (100 г продукту) білків – 10,8; жирів – 45,9; вуглеводів – 35,7
Енергетична цінність (100 г продукту) 595 ккал
Маса нетто 245 г
Термін придатності 8 місяців
Ціна 89,66 грн

Виробник: Конті

Цукерки Золота пташка
Опис цукерки глазуровані збивні цукерки на яєчних білках з додаванням згущеного молока
Склад цукор, жир рослинний, патока крохмальна, згущене молоко з цукром, какао порошок, сорбіт, білок яєчний, агар, лимонна кислота, сорбат калію, лецитин, ароматизатор.
Харчова цінність (100 г продукту) білків – 2; жирів – 55; вуглеводів – 25
Енергетична цінність (100 г продукту) 450 ккал
Маса нетто 250 г
Термін придатності 6 місяців
Ціна 33,22 грн

Виробник: Світоч

Цукерки Світоч Exclusive
Опис цукерки колекція всіх кращих цукерок ТМ Світоч в одній коробці, вишуканих на смак, різних за формою і типом
Склад цукор, жир рослинний, какаое терте, молоко сухе незбиране, какао-масло, патока, сиворотка молочна суха, какао порошок, коньяк, мигдаль, молочний жир, спирт, стружка кокосова, молоко сухе знежирене, емульгатор (лецитин соняшниковий Е476), борошно пшеничне в/с, ароматизатори, фундук, ферментичний препарат інвертази (біоінверт 200), консервант (кислота сорбінова), регулятор кислотності ((кислота лимонна), розпушувач тіста (сода харчова), сіль кухонна, барвник (екстракти натуральних керотинів)
Харчова цінність (100 г продукту) білків – 3,8; жирів – 26,3; вуглеводів – 60,2
Енергетична цінність (100 г продукту) 510 ккал
Маса нетто 218 г
Термін придатності 6 місяців
Ціна 61,84 грн

Виробник: Бісквіт-Шоколад

Цукерки Вишня заспиртована в шоколаді
Опис цукерки шоколадні цукерки куполоподібної форми з рельєфним малюнком на поверхні. Начинка помадна з додаванням вишні
Склад шоколад для формування (цукор, какао терте, какао-масло, лецитин, ароматизатор, ідентичний натуральному), цукор, патока, кислота лимонна, вишня заспиртованная, настоянка вишні в спирті
Харчова цінність (100 г продукту) білків – 1,9; жирів – 19,2; вуглеводів – 61,2
Енергетична цінність (100 г продукту) 415 ккал
Маса нетто 190 г
Термін придатності 7 місяців
Ціна 34,12 грн

Аналізуючи наведені таблиці вище, можна зробити такі висновки:

1) Енергетична цінність цукерок варіюється від 415 ккал (Бісквіт-Шоколад) до 595 ккал (АВК)

2) Маса нетто цукерок варіюється від 190 г (Бісквіт-Шоколад) до 250 г (Конті)

3) Термін придатності цукерок варіюється від 6 місяців (Світоч та Конті) до 10 місяців (Roshen)

4) Ціна цукерок за коробку варіюється від 33,22 грн (Конті) до 89,66 грн (АВК)

Даний аналіз та зроблені висновки допоможуть у виборі найбільш конкурентноздатного виробника цукерок для експорту.


Розділ 2. Підготовка програми угоди

Для підвищення ефективності процесу підготовки зовнішньоекономічної угоди необхідно скласти план дій, який забезпечить повноту проведення та узгодженість основних етапів зовнішньоекономічної угоди.

Програма підготовки залежить від таких основних етапів:

Етап 1. Дослідження внутрішнього та закордонного ринків

Сутність першого етапу підготовки полягає у проведені маркетингового дослідження як внутрішнього, так і зовнішніх ринків. При цьому вирішуються наступні задачі:

– визначається попит на цукерки (ємність ринку, вимоги споживачів, рівень купівельної спроможності, аналіз перспектив розвитку відповідного ринку кондитерських виробів);

– визначення пропозиції цукерок на ринку (обсяги товару на місцевому ринку кондитерських виробів, аналіз можливостей збільшення пропозиції за рахунок експорту, аналіз перспектив розвитку, оцінка діяльності конкурентів);

– ознайомитися з умовами роботи на ринку кондитерських виробів (форми збуту, умови доставки, законодавчі та нормативні вимоги до експорту кондитерських виробів).

Для дослідження ринку кондитерських виробів можна застосувати такі методи:

- кабінетний метод (використання аналітичних матеріалів, засобів масової інформації, тощо);

- безпосереднє вивчення ринку на місці (командирування спеціалістів);

- метод пробного продажу.

Для заощадження коштів та часу достатньо ознайомитись та проаналізувати ринок кондитерських виробів шляхом кабінетного методу, а саме ознайомитись з аналітичними та статистичними матеріалами певної країни, виробниками кондитерських виробів за допомогою мережі Інтернет.

Етап 2. Визначення можливих потенційних партнерів

З метою пошуку можливих потенційних закордонних партнерів можна використати різноманітні інформаційні джерела такі як:

– рекламні матеріали у засобах масової інформації;

– довідники про суб’єктів діяльності на ринку кондитерських виробів;

– аналітичні матеріали по результатам даного ринку.

Етап 3. Налагодження ділового контакту з закордонними партнерами

Для налагодження ділового контакту з потенційними партнерами потрібно ініціювати обмін інформацією. З цією метою краще всього застосувати обмін інформацією через мережу Інтернет чи за допомогою засобів телефонного зв’язку.

У практиці міжнародної торгівлі традиційними є використання в процесі встановлення ділового контакту з партнером таких типових форм документів як запит та оферта.

Спочатку формується лист-запит, в якому формується пропозиція, надсилаються каталоги, прейскуранти, умови постачання товару. Безперечно запит погребує відповіді. Якщо партнер зацікавлений у постачанні зазначеного товару, то у відповідь на запит він надсилає оферту.

Оферта - це письмова пропозиція про постачання товару, яку робить продавець покупцеві. У ній висловлюється бажання чи готовність укласти угоду купівлі-продажу на умовах, викладених у пропозиції. У міжнародній торгівлі розрізня­ють два види оферт — тверду та вільну.

Етап 4. Аналіз конкурентних пропозицій

В процесі встановлення контактів з потенційними партнерами від них одержуються конкурентні матеріали, які необхідно порівняти та визначити найбільш вигідні умови здійснення угоди з точки зору українського суб’єкта.

Етап 5. Узгодження основних умов угоди та її оформлення

Відповідно до чинного законодавства України суб’єктами ЗЕД можуть укладатися зовнішньоекономічні угоди тільки в письмовій формі з використанням контракту. Узгодженість головних умов угоди та складання контракту є важливим і складним процесом. Участь на даному етапі повинні приймати не тільки керівники фірми але й фахівці з міжнародного права та національного податкового законодавства (бухгалтер, аудитор). Оформлення та підписання контракту може здійснюватись як на особистій зустрічі партнерів у процесі переговорів, так і без неї.


Розділ 3. Аналіз внутрішнього ринку

Реалізація продукції кондитерської промисловості в Україні, за вийнятком борошняних виробів, характеризується яскраво вираженою сезонністю. Найчутливішими до сезонних змін є цукерки та шоколад.

На українському ринку кондитерських товарів діють декілька великих світових концернів – американські Western NIS Enterprise Fund (концерн «А.В.К.»), «Kraft Foods» (ПАТ «Крафт Фудз Україна» – тростянецька кондитерська фабрика «Україна» з торговою маркою «Корона») і Sigma Bleizer (ПАТ «Полтаваконди- тер»); швейцарська Nestle (ПАТ Львівська кондитерська фірма «Світоч»), Trilini International (ПАТ кондитерська фабрика «Харків’янка»). Інші фабрики і компанії в більшості належать колективам підприємств і українським інвесторам. Це такі відомі підприємства і фірми, як кондитерська корпорація «Рoшeн», ПАТ ВО «Конті», концерн «Топ-транс» («Черкаська бісквітна фабрика» з торговою маркою «Світ Ласощів»). Далі до дюжини найкрупніших виробників кондитерської продукції входять: «Запорізький регіональний банк» («Запорізька кондитерська фабрика»), «Екотехніка» («Рівненська кондитерська фабрика»), російсько-український «Континіум Траст Компані» («Луцька кондитерська фабрика» і Чернівецька кондитерська фабрика «Буковинка»)

Дві третини українського ринку і три чверті експорту контролюють 9 виробників кондитерської галузі, а саме: «Roshen», «АВК», «Конті», «Світоч» (Nestle), «Kraft FoodsУкраїна», «Бісквіт-Шоколад», «Житомирські ласощі», «Полтавакондитер», «Світ ласощів» та ін.

Цукерки, глазуровані шоколадною глазур'ю - Инвестирование - 1 Опитування споживачів дещо відрізняються від представлення часток на ринку, але в цілому тенденція зберігається - найбільш популярною є продукція ТМ «ROSHEN» (37%), Конті (21%), АВК (14%), Світоч (12%). При цьому, український споживач обирає кондитерські вироби за трьома ознаками: смакові якості (31%), ціна (26%), репутація виробника (30%). Найбільшу лояльність мають споживачі до торгових марок «Roshen» та «Корона» за співвідношенням ціна-якість. При цьому, слід зазначити, що переважну більшість споживачів спонукає до покупки реклама в ЗМІ (57%).

Аналізуючи ринок кондитерських виробів, як постачальника товару слід обрати виробника торгової марки «Roshen», оскільки за співвідношенням ціна-якість, ступенем надійності та довіри споживачів, обсягами виробництва, ритмічності роботи, фінансового стану, даний виробник має найкращі показники.

Виробничі об'єкти Кондитерської Корпорації ROSHEN сертифіковані відповідно до вимог міжнародних стандартів якості та безпеки продуктів харчування. На підприємствах корпорації ROSHEN працює система управління якістю, яка відповідає вимогам ISO 9001:2008, та система управління безпечністю харчових продуктів, яка відповідає вимогам стандарту ISO 22000:2005, що підтверджується наявністю у кожної із фабрик Корпорації сертифікатів відповідності.

Усі кондитерські фабрики корпорації ROSHEN забезпечені обладнанням для моніторингу контролю якості продукції та відповідних досліджень. Розробкою технологій і запуском високоякісних кондитерських виробів займаються спеціалісти, які пройшли атестацію та навчання у спеціалізованих іноземних центрах.

Представлені на ринку кондитерські вироби виготовлені за найсучаснішими технологіями. Експлуатація сучасного високовиробничого обладнання, чітке дотримання технології, використання виключно високоякісної сировини та матеріалів є запорукою головних переваг продукції ROSHEN.

Приклад запиту наведено в Додатку №1.


Розділ 4. Характеристика умов експорту товару

Для цілей митного оформлення товару та визначення деяких вимог до порядку здійснення зовнішньоекономічної операції найменування товару визначається за допомогою коду товару за Українською класифікацією товарід зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД).

Такий товар як цукерки має код 1806 90 19 00 .

Розділ IV (16-24) Готовi харчовi продукти; алкогольнi та безалкогольнi напої i оцет; тютюн та його замінники
Група 18 Какао та продукти з нього
Шоколад та iншi готовi харчовi продукти з вмiстом какао
1806 90 iншi:
1806 90 1 шоколад i шоколаднi вироби:
1806 90 11 шоколаднi цукерки, з начинкою або без начинки:
1806 90 19 00 інші.

Вільна торгівля

Преференція по миту "400" - країни СНД;

Преференція по миту "401" - Республiка Грузiя;

Преференція по миту "402" - Республіка Македонія;

Преференція по миту "404" - країни ГУАМ;

В рамках діючих міждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати вивізного мита при експорті товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертифіката про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.

Законом Про Єдиний митний тариф визначений порядок формування та застосування Єдиного митного тарифу України ( 4а-93, 4б-93, 4в-93 ) при
ввезенні на митну територію України та вивезенні за межі цієї
території товарів та інших предметів встановлюється з метою
обкладення митом зазначених товарів та інших предметів.

Єдиний митний тариф України – це систематизований звід ставок
мита, яким обкладаються товари та інші предмети, що ввозяться на
митну територію України або вивозяться за межі цієї території.

Єдиний митний тариф України визначається згідно з цим Законом
та міжнародними договорами України.

Єдиний митний тариф України базується на міжнародно визнаних
нормах і розвивається у напрямі максимальної відповідності до
загальноприйнятих у міжнародній практиці принципів і правил митної
справи.

Ставки Єдиного митного тарифу України є єдиними для всіх
суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності незалежно від форм
власності, організації господарської діяльності та територіального
розташування, за винятком випадків, передбачених законами України
та її міжнародними договорами.

Мито, що стягується митницею, являє собою податок на товари
та інші предмети, які переміщуються через митний кордон України.

Вивізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх
вивезенні за межі митної території України.

Вивізне мито нараховується за ставками, передбаченими Єдиним
митним тарифом України.

Відповідно до Єдиного митного тарифу України до товару, що розглядається у роботі, має такі митні ставки (у %): преференційна – 0%, пільгова – 5%, повна – 10%.


Розділ 5. Визначення країни імпортера товару

Щодо експорту кондитерських виробів країни розташувалися наступним чином: Російська Федерація, Азербайджан, Казахстан, Туркменістан, Білорусь, Латвія, Киргизстан, Грузія, Молдова, Монголія.

Цукерки, глазуровані шоколадною глазур'ю - Инвестирование - 2

Основним споживачем кондитерських виробів українського походженням традиційно є Російська Федерація, куди надходить 55 % українського експорту цього виду продукції у вартісному вияві. Серед інших значних експортерів можна назвати Азербайджан, Казахстан та Туркменістан з частками 10 %, 5 % та 5 % відповідно. На ринки країн Азії надходить до 10 % українського експорту, на ринки країн ЄС – 5,9 %, Північної та Південної Америки – 0,45 %, Африки – 0,03 %, Австралії та Океанії – 0,02 %.

Можливими споживачами можуть бути юридичні особи (невеликі магазини), фізичні особи (замовники невеликих поставок, для власного споживання), юридичні особи (замовники крупних поставок – супермаркети).

Обирати країну, з високим %-ом надходження українського експорту не доцільно, оскільки це означає, що ринок кондитерських виробів наповнений українським продуктом у достатній кількості і знадобиться велика кількість часу для підвищення та вдосконалення ступеня конкурентоспроможності фірми-експортера.

Розглядати країни з низьким %-ом надходження українського експорту теж не доцільно, оскільки потрібно буде вкласти великі грошові вкладення у рекламу.

Також потрібно врахувати можливе транспортування товару. З точки зору даного пункту доцільно обрати країну-сусіда.

Виходячи з вище наведених пунктів буде доцільно обрати Республіку Білорусь, що розташована на північ від України.

← Предыдущая страница | Следующая страница →