Поделиться Поделиться

Можливі несправності та способи їх усунення

Несправності Можливі причини Способи усунення
При включенні двигуна взбивач не обертається Ослаб натяг ременя варіатора Зупинити машину, зняти кришку і посилити натяг ременя варіатора
Невідповідність фактичної швидкості обертання збивачки швидкості зазначеної стрілкою на шкалі Розтягування ременя варіатора За допомогою кронштейна двигуна натягнути ремінь або замінити його на новий

Взбивальна мешина MB-6 (рис. 6-9). Машина використовується головним чином в холодному цеху для приготування вершків, мусів, майонезу та інших виробів. Складається вона з корпусу з кришкою, бачка, встановлюваного на кронштейні, і збивачок інструментів, які отримують планетарний рух від приводу.
У верхній частині корпусу розміщений привід, що складається з електродвигуна, клиномірного варіатора та зубчастих передач - циліндричної, конічної і планетарної. Конструкція машини дає можливість переміщення електродвигуна шляхом обертання спеціальної рукоятки розташованої на корпусі машини для зміни швидкості обертання збивачки. На корпусі машини встановлена ​​шкала, визначальна кількість оборотів збивачки. Для кріплення бачка передбачений спеціальних кронштейн з рукоятками - затискачами. Машина комплектується двома бачками і крім цього в комплект входять два змінні збивачки, прутковий і Чотирьохлопатевий. Кріплення змінного збивачки на валу здійснюється спеціальним фіксатором.
Правила експлуатації машини . Перед початком роботи перевіряється санітарний стан машини. Потім завантажують продукцію в бачок не більше 3-4 кг, опускають в нього змінний збивач і встановлюють його на кронштейні машини. Потім встановлюють збивач на вихідний вал планетарного механізму.
Для збивання вершків і яєчно-білкової і цукрової суміші використовують пруткові збивачі, а для інших продуктів - чотирилопатевий. Після включення машини, за допомогою спеціальної рукоятки встановлюють необхідну швидкість обертання збивачки. Для збільшення швидкості обертання збивачки потрібно рукоятку обертати за годинниковою стрілкою, а проти годинникової стрілки - коли
потрібно знизити швидкість обертання збивачки.

Під час роботи машини забороняється додавати продукти в бачок, а також знімати бачок або
збивач до повної зупинки машини або механізму.

Можливі несправності та способи їх усунення - Инвестирование - 1
Рис. 6-9. Взбивальна машина МВ-6
1 - бак, 2 - кришка планетарного редуктора,
3 - кришка варіатора, 4 - покажчик швидкості
обертання збивачки, 5 - кронштейн.

Технічна характеристика машини МВ-6
Робоча ємність бака, л- 6
Потужність електродвигуна, кВт - 0.18
Розміри, мм
довжина- 450
ширина -550
висота - 300
Маса, кг - 35

Можливі несправності та способи їх усунення - Инвестирование - 2 Після закінчення роботи збивач і бачок звільняють від продуктів і промивають гарячою водою, а корпус машини протирають чистою тканиною.

Взбивальна машина МВ-60(рис.6-10). Машина призначена для перемішування і збивання різних продуктів у великих кондитерських цехах підприємств громадського харчування.
Вона складається з плити, станини, електродвигуна, коробки швидкостей, візки, бака і взбивача.
Станина, встановлена ​​на плиті, являє собою порожню чавунну стійку прямокутного перерізу, в якій встановлена ​​коробка швидкостей, за допомогою якої передається обертання від двигуна до збивача і здійснюється зміна швидкості його обертання.
Для установки бака на машину є спеціальний кронштейн із затискачами, котрий забезпечений механізмом підіймання та опускання.
Машина комплектується трьома збивачами: крюкообразним, плоскорешетчатим і прутковим.
Пристрій і принцип дії машини МВ-60 аналогічно машині МВ-35М, однак є відмінність, машина
МВ-60 має коробку швидкостей, рукоятка якої встановлена на поверхні корпусу приводний головки. В рукоятці встановлений фіксатор і мікроперемикач для вимкнення електродвигуна при зміні частоти
обертання збивачки.
Візок, що входить в комплект машини служить для транспортування бака. На корпусі машини розміщені кнопковий пускач і маховик підіймання та опускання кронштейна.
Рис. 6-10. Взбивальна машина МВ-60
1 - візок, 2 - бачок, 3 - Збивач, 4 - кришка
планетарного механізму, 5 - коробка швидкостей,
6-рукоятка, 7 - електродвигун, 8 - корпус,
9 - кронштейн, 10 - рукоятка підйому кронштейна, 11 - напрямні, 12 - чавунна плита.

Технічна характеристика машини МВ-60
Робоча ємність бака, л - 60
Потужність електродвигуна, кВт - 1.7
Розміри, мм : довжина - 1250; ширина- 615
висота - 1350 Маса, кг - 480
Правила експлуатації машини . Перед початком роботи перевіряють санітарний стан машини. Після цього бак закріплюють на кронштейні машини та на вертикальному валу встановлюють змінний збивач, відповідний оброблюваному продукту. Змінний збивач встановлюють на вал хвостовиком і повертають проти годинникової стрілки до упору. При цьому штифт вала повинен потрапити в паз хвостовика збивачки.
У бак завантажують продукти й обертаючи маховик, піднімають кронштейн з баком у верхнє положення так, щоб між Збивач і дном бака був зазор не менше 5 мм. Переконавшись у тому, що Збивач не стосується стін і дна бачка, за допомогою коробки швидкостей встановлюють потрібну швидкість. Змінювати швидкість обертання збивачки під час роботи машини забороняється. У таких випадках машину зупиняють, змінюють швидкість обертання збивачки і знову включають.
Після закінчення роботи машину вимикають, опускають кронштейн з баком в нижнє положення і знімають збивач. Збивач і бачок промивають гарячою водою і просушують. Машину протирають вологою, а потім сухою тканиною.
Можливі несправності та способи їх усунення

Несправності Можливі причини Способи усунення
Рукоятка перемикача швидкостей не фіксується в установленому положенні Ослаб натяг гвинта, підтискаючого пружину Затягнути гвинт
При крайньому верхньому положенні кронштейна з баком збивач зачіпає дно бака Неправильне регулювання верхнього упору болта упору Встановити регулювальний болт так, щоб при верхньому положенні кронштейна між дном і збивачем був зазор 5 мм.

Питання для повторення.
1. Розшифруйте маркування машин ТММ-1, МРТ-60М, МВ-35М.
2. Які запобіжні заходи слід виконувати при роботі на машинах?
3. Для чого служить запобіжна решітка в машині МРТ-60М?
4. Які Збивач використовуються на машині МВ-35М?
5. Як встановити товщину розкачувати тісто при роботі на машині МРТ-60М?
6. Правила техніки безпеки і безпеки праці на машинах в кондитерському цеху.
7. Як правильно провести заміс тіста в тістомісильні машині?
8. Розкажіть будову і принцип дії просіювача борошна.
9. У чому полягає принцип дії машин збивачок?
10. Як регулюється швидкість збивачки на машині МВ-60?

Тема 7

← Предыдущая страница | Следующая страница →