Поделиться Поделиться

Наведіть класифікацію, будову та вкажіть призначення охолоджувальних прилавків та вітрин

Холодильні вітрини, охолоджувані прилавки і прилавки-вітрини призначаються для короткотермінового зберігання, демонстрації й пролажу охолоджених і заморожених продуктів у магазинах з різними методами продажу товарів. У магазинах самообслуговування використовуються вітрини "Таир-10" (ВХС-1-0,315), індекс якої розшифровується так: В — вітрина, X — холодильна, С — середньо-температурна, 1 холодильна машина розміщена під вітриною, 0,315 — внутрішній об'єм, м Холодильна вітрина "Таир-10" двоярусна і двобічна — складається з охолоджуваного першого ярусу і не охолоджуваного другого , розташованого під повітроохолоджувачем. Машинне відділення з холодильним агрегатом розмішується під вітриною. Перший ярус з лиця й боків виготовлено з двох шарів скла, зверху — відкритий, що забезпечує покупцям вільний доступ до товарів. Ярус охолоджується випарником завдяки примусовій циркуляції повітря. Температура в охолоджуваному об'ємі становить 2-6 °С,, максимальне завантаження продуктами — 120 кг. Будова : 1 — решітка машинного відділення; 2 — машинне відділення; З — полиця для кошиків покупців; 4 — підтоварники; 5. 7 — піддони. 6 — електродвигун повітроохолоджувача; 8 — повітроохолоджувач; 9 — неохолоджувана полиця; 10 — повітроохолоджувач; 11 — тумблери перемикача. 12 — люмінесцентна лампа; 13— щиток огородження повітроохолоджувача

Холодильні вітрини ВХС-1-0,8-0 призначаються для короткотермінового зберігання, демонстрації і продажу упакованих, попередньо охолоджених продтоварів. Основними перевагами цих вітрин є: значне збільшення внутрішньої місткості й демонстраційної площі продуктів; застосування заливної теплоізоляції пінополіуретаном; відсутність у конструкції дерев'яних деталей; розміщення в охолоджуваному об'ємі функціональних місткостей; вищі техніко-економічні показники (знижені енерго- й металомісткість, відведена площа); поліпшення умов експлуатації та ремонтно-профілактичного обслуговування.

Будова : 1 — рама; 2 — шланг зливу конденсату; 3—вентилятори; 4 — бічні панелі; 5—суцільнолитий короб; б— випарник; 7—канали й жалюзі; в — полиця для супутніх товарів; 9 — пульт керування; 10—скляна огорожа; 11- лотки; 12 — решітка; 13 — облицювання; 14— холодильний агрегат; 15— блок затискачів; 16 — щит електрообладнання

Вітрина холодильна середньо-температурна за конструктивним виконанням горизонтальна, складається з цільнолитого короба, бічних панелей, скляної огорожі й машинного відділення з вбудованим холодильним агрегатом і щитом електрообладнання. Демонстраційна вітрина має додатково верхній охолоджуваний об'єм, закритий трьома прозорими стулками. Доступ до внутрішнього об'єму відкритої і демонстраційної вітрини здійснюється з боку торговельного залу, закритої — з боку продавця.

Відкриті й демонстраційні вітрини при температурі навколишнього середовища до 25 °С і циклічній роботі холодильного агрегату з коефіцієнтом робочого часу до 0,75 розраховані на температуру в охолоджуваному об'ємі від 0 до 8 °С. Вітрина працює в автоматичному режимі. Автоматичне керування процесом відтавання інею з поверхні випарника здійснюється електронним пристроєм.

Завантаження вітрини продуктами проводиться після пуску холодильного агрегату та його роботи протягом 2 годин.

Холодильні прилавки-вітрини складаються з прилавка, в якому зберігається запас продуктів, і вітрини, встановленої на прилавку, яка призначається для демонстрації і продажу продуктів.

Прилавок-вітрина ПВХС-1-0,5 ("Пінгвін-В") використовується в магазинах з традиційним методом продажу. З лиця й боків вітрина закрита подвійним полірованим склом, а з боку продавця розміщені троє розсувних скляних дверцят і робочий стіл. Продукти викладаються у вітрині на шість емальованих лотків.

Прилавок має теплоізольовані дверцята зі швидкодіючим замком. У вітрині й прилавку змонтовано по одному випарнику, які підключені до холодильного агрегату , який розміщується в правій частині прилавка. Температура корисного об'єму — 0—8 °С, маса — 400 кг.

← Предыдущая страница | Следующая страница →