Поделиться Поделиться

Формування винограду

Отже, шпалера для винограду, що я від неї хочу? Перш за все, максимальної фотосинтетичної активності листків при максимально можливої ??навантаженні пагонами на м. кв. Виноградарі з півдня вважають, що у винограду в легкій півтіні фотосинтез відбувається навіть краще, ніж на прямому сонці.

І я з ними згоден, це так для їх умов. І їх врожаї винограду це підтверджують. Але у нас все зовсім по-іншому. І я так вважаю, грунтуючись на тому, що говорить мені мій виноград. Ось приклад: один і той же кущ, його половина знаходиться на звичайній вертикальної одноплощинний шпалері (ряд схід-захід), а друга половина на двометровому козирку над цією вертикальною площиною.

Формування винограду - Инвестирование - 1

Так ось, розміри грон, ягід, їх кондиції, цукристість відрізняються як небо і земля. Вертикальна шпалера (площина) дає грона гірших кондицій. Хочу ще раз зауважити, це один і той же кущ винограду.

Так в чому ж різниця? Думок з цього приводу чув масу, починаючи з того, що для лоз на двометровому козирку більше старої деревини, і закінчуючи, що в тіні козирка (альтанки) грунт вологіше, а значить мікроорганізмів більше. А продукт їхньої життєдіяльності СО2, за рахунок якого відбувається більш активний ріст:).

Моя думка наступне в разі горизонтальної площини, лист знаходиться на сонці круглий день. Ось ключ до розгадки. Фотосинтез відбувається активно весь день.

Давайте розглянемо інші Формування винограду. 1) одноплощинний шпалера. А) Напрямок схід-захід тут південна площину весь час на сонці, північна весь час у тіні. Ті листи, що ростуть у північному напрямку виходять ніякої користі куща не приносять, а є тільки нахлібниками. Більше того, вони навіть для своєї життєдіяльності можуть пластику не виробляти (залежно від густоти пагонів).

Для їх життєдіяльності куща винограду доводиться направляти пластику з активно працюючих листя південної сторони. Б) Напрямок шпалери північ-південь. Вже краще, так як тут хоч листя-нахлібників немає. Кожен лист отримує пряме сонце по пів дня. Принаймні себе пластикою забезпечити зможе.

2) одноплощинний шпалера з козирком. Тут маленький козирок витягує на собі весь кущ. Хоч і небагато, але він знаходиться в чарівній горизонтальній площині.

Але зате листя під ним знаходяться у глухому затіненні. 3) одноплощинний шпалера із звисаючим приростом. Її використовує і активно пропагує мій друг Сергій Сидоряк.

Результат звичайно приголомшливий! У 2008 році, коли я відвідував його виноградник, мені здалося, що всередині звисає приросту деяке затінення присутня. Хоча він стверджує зворотне, що ніякого затінення немає при розташуванні зелених пагонів через 20-30см.

4) Шпалера Будяка. Тут без коментарів. Її використовують ті, хто займається тільки вирощуванням саджанців. Ніякої мови про серйозні врожаї бути не може.

Хороша ж ця шпалера тільки тим, що можна насадити дуже багато кущів на одиницю площі. Це добре тільки для колекції. Коротенько про неї: або суцільна тінь (хвороби, дрібні грона), або дуже короткі пагони (нормальне навантаження врожаєм не даси). Формування винограду - Инвестирование - 2 5) Двохплощинний шпалера, її варіанти: А) звичайні 2 площині, що стоять поряд (з плюсів між ними ходити зручно, обробляти проти хвороб)

В) Y-образна шпалера, найцікавіша з цієї серії. Особливо якщо верхні роги розвести по ширше, на 1,5-2 м. Тоді ми наближаємося до кута 45-60гр між площинами. А це вже досить якісне освітлення.

Г) Y-образна із звисаючим приростом. Те ж саме що і одноплощинний шпалера із звисаючим приростом, тільки приріст звисає на обидві сторони. 6) Низька горизонтальна шпалера. Я її хочу випробувати в найближчому майбутньому. Ідея запропонована Грицай Юрієм з Сєвєродонецька на форумі forum.vine.com.ua.

Ідея хороша тим, що зменшуються витрати на матеріали (висота її трохи вище за пояс), зручно діставати руками, не треба нікуди тягнутися. І найважливіше для мене, її можна помістити в низьку спанбоновую теплицю. Ну і відповідно горизонтальна площина найкраще висвітлення. Ну а взагалі в своєму житті я бачив 2 виноградника, що показують високий клас. Один у Сергія Сидоряк (шпалера із звисаючим приростом), другий у друга Леоніда Нечмілова з Нікополя (одноплощинний шпалера, висотою 3,5-4м).

У принципі, на півдні, як мені здається, можна домогтися високих результатів за будь-якої шпалері. Тут головне правильне розміщення рядів, пагонів і зелені операції. Тепер про ширину міжрядь (про відстань між кущами я писав в). Якщо планується застосовувати техніку, 3,5-4. Якщо ні, якщо це, так би мовити, домашній виноград, то 3-4м, для двухплоскостной шпалери треба міжряддя робити ширше.

Тепер про висоту шпалери. Тут все залежить від зростання виноградаря і від бажання отримати більший урожай. Якщо очікується одержувати понад 20кг з куща винограду, то потрібно щоб на зеленому втечу було 30-35 основних листя. Це по довжині приблизно 3-3,5 м. Тут є 2 варіанти, або 3-4 метрова вертикальна шпалера, або шпалера на висоту витягнутої руки, але зі звисаючим приростом.

Якщо з куща не потрібно брати більше 20 кг, то достатньо, наприклад для одноплощинний шпалери, зробити її на висоту витягнутої руки. І ще, якщо двухплоскостной шпалера дає більшу кількість зелених пагонів на м. кв., Ніж одноплощинний. Так що якщо мова йде про збільшення врожайності винограду з м. кв., То краще двухплоскостной.

← Предыдущая страница | Следующая страница →