Поделиться Поделиться

Дитячі оздоровчо-рекреаційні зимові технології РА

На відміну від дорослої людини, дитина дихає більш поверхнево і прискорено. Поверхневе дихання погіршує вентиляцію легенів і викликає в них застій повітря. Щоб уникнути цього, необхідно забезпечити дитячому організму постійний приплив свіжого повітря. Тому так корисні прогулянки, суміщені з руховою активністю дітей. Також сприятливо впливають на зростаючий організм дитини заняття такими видами спорту, як ходьба, біг, катання на велосипеді, зимовий варіант - катання на лижах і ковзанах. При заняттях цими видами спорту відбувається ритмічне скорочення багатьох груп м'язів, збільшується витрата енергії, підвищується поглинання кисню. Це, в свою чергу, посилює тканинний, кровоносну і кисневий обміни.

Отже, ігрові вправи, ігри на свіжому повітрі не тільки приносять дітям радість, але й корисні для здоров'я. Так, катання на ковзанах (рекомендується з 5-6 років, хоча деякі батьки ставлять дітей на ковзани вже в 1,5-2 роки) розвиває спритність, гнучкість, відчуття рівноваги (координацію рухів), зміцнює м'язи гомілок, стегон. Про естетичний аспект цього виду спорту не варто, і говорити, достатньо буде подивитися на вашу дитину через кілька років.

Лижами,у тому числі гірськими, можна займатися також з 4-6 років, хоча в багатьох гірських країнах діти встають на лижі в 2-3 роки. Ходьба на лижах розвиває всі групи м'язів, швидкісно-силові якості дитини, формує вміння координувати рухи рук і ніг, тренує витривалість. Але необхідно враховувати, що діти швидко втомлюються, виконуючи одноманітні дії, тому на початковому етапі занять лижна дистанція не повинна бути дуже довгою, і її кінець бажано якось позначити, наприклад, «дійти до сніговика або сніжної фортеці», до дерева і т .п.

Ліплення снігової фортеці.У конструкції фортеці можна також використовувати снігові коми, які можна скачати з липкого снігу. Ліплення снігової фортеці миттєво піднімає настрій і заряджає енергією, адже попереду стільки цікавих ігор на снігу за участю цього снігового споруди!

Найпопулярніша і незвичайно весела зимова гра - сніжки.У цій грі беруть участь дві команди, які закидають один одного сніжками. Сніг повинен бути трохи мокрим і липким, інакше снігові грудки не вдасться зліпити. Процес гри в сніжки являє собою імітацію вогневого бою. Існують різні її модифікації. Наприклад, використання спеціальних споруд - сніжною фортеці і т.д. Можна скористатися щитами, які захистять від сніжок.

Ліплення сніговика- це зимова дитяча гра, що дійшла до нас з давніх часів. Самий найпростіший сніговик складається з трьох снігових куль. Більш складні скульптури зі снігу можна зліпити у вигляді персонажа з мультфільму або дитячої казки, наприклад, ведмедя, коня, навіть бабу ягу! Ліплення сніговика дозволяє відмінно проводити час і розвивати творчість. Сніговик - веселий зимовий персонаж, що вимагає прикрас та уваги. Вам знадобляться фарби, морквина для створення носа, можливо, гудзики або великі яскраві намистини, солома, ялинові гілки, старий одяг (шапка, шарф, рукавички) - все, що знайдеться будинку і без жалю подаровано для прикраси снігової скульптури.

Існує величезна кількість ігор на снігу, починаючи з простої гри в сніжки і закінчуючи цілими видами спорту (лижі, ковзани, хокей, сноубординг і т.д.). Одним з найулюбленіших зимових розваг для дітей є катання з гірки . Спускатися з гори завжди весело, особливо якщо з'їжджаєш не так на звичайних жорстких санях, а на сучасних надувних санках-ватрушках. Ці надувні санки-ватрушки з'явилися всього кілька років тому, але вже встигли завоювати популярність серед дітвори.

Методична розробка (дитячий садочок)

1 День. Відкриття тижня здоров'я. «СПОРТ! СПОРТ! СПОРТ! »

2 День «Зимові забави» (День Сніговика)

3 День «День здоров'я» (В гостях у доктора Градусника)

4 День «День веселих естафет» (Лижі, санки і хокей)

5 День Закриття тижні здоров'я. «Спортивні дозвілля і свята».

День «Зимові забави» (День Сніговика)

Час: з 9.00 (за окремим графіком)

Місце: музичний зал.

Учасники: діти груп № 2, 8, 3, 5, 4, 9 (по 2 або 3 групи) вихователі, фахівці.

У групи № 6,7,1,10 може прийти Сніговик-дитина, іграшка Сніговик (виготовлена ​​руками вихователів з одноразових стаканчиків)

Відповідальні: група № 3, муз.руководітель

На загальний збір приходить Сніговик. Розповідає про сніг. Можна провести 1 досвід з таненням снігу. Проводить ігри-забави. Вірші, загадки про сніг, сніжинки, бурульки, сніговика. Мова в русі «Давай дружок ...», хлопчики - танець сніговиків. Атракціон «Збери Сніговика», «приставів ніс сніговика».

Література:

1. Фролова Л. С., Глазирін І. Д. Фахова виробнича практика: спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота [навчальний посібник]. – Черкаси: Вид. ЧНУ – 2013. – 278 с.

2. Ильин А.А. Зимний футбол как средство физического воспитания студентов технического вуза / Ильин А.А., Андреев В.И., Искакова Г.С. // Теория и практика физической культуры. – 2008. – № 7. – С. 24–29.

3. Ильин А.А. Состояние и перспективы развития зимнего футбола в регионах России. 2013

Похожие статьи