Поделиться Поделиться

на період з 2016 до 2021 рр.

Громадська Програма

Поводження з тваринами в м. Запорожжя

на період з 2016 до 2021 рр.

I. Загальні положення.

Громадська Програма поводження з тваринами у м. Запоріжжя на період з 2016 до 2021 рр. (Далі - Програма) розроблена відповідно до:

- Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та інших нормативно-правових актів, що діють в Україні, які регулюють вирішення даної проблеми;

- Керівництвом з гуманного регулювання чисельності. Міжнародна коаліція регулювання чисельності тварин - компаньйонів людини, до складу якої входить п'ять всесвітньо відомих організацій (ICAM Coalition). Посилання на інтернет-джерело програми ICAM Coalition: https://psv4.vk.me/c615626/u315883625/docs/e1fc6461a4c6/ICAM.pdf?extra=8LwBf1zHG9Sry-JBrP6WXRIMZwnVBoiBubkibpTNtpwzCJrR6CCs-tJUMZXunySR0fpzKOyL4cw46fX-gb8pjcqis6uxIrU9WuL2ZKU

Програма спрямована на зменшення чисельності тварин в м. Запорожжя гуманним шляхом.
При розробці Програми враховано практичний досвід Європейських країн, інших міст України та власний досвід в сфері поводження з тварин.
У даній Програмі поняття і терміни вживаються відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження".

II. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ НА РІШЕННЯ ЯКІЙ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА.
На вулицях м. Запоріжжя велика чисельність бездомних тварин.
Фактори, які впливають на появу бездомних тварин це:
1. Відсутність в країні:
а) обліку тварин;
б) політики в сфері оподаткування власників тварин;
в) ліцензування власників тварин, що займаються їх розведенням і продажем;
г) органів, в обов'язки яких входитиме контролювання дотримання законодавства в цій сфері;
д) застосування штрафних санкцій до порушників закону в області гуманного поводження з тваринами;
е) реальної кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами;
ж) міських програм по стерилізації тварин.
2. Безконтрольне розмноження домашніх тварин.
Велика чисельність бездомних тварин не прийнятна для нормального існування людей у ​​великому місті. І хоч тварини є частина навколишнього середовища, але їх кількість повинна контролюватися гуманним способом, що виключає жорстокість.

III. МЕТА ПРОГРАМИ.
Мета даної Програми:
1. Об'єднати зусилля всіх зацікавлених сторін у вирішенні даної проблеми.
2. Визначити причинно-наслідковий зв'язок появи бездомних тварин в місті.
3. Направити всі зусилля на боротьбу з безпритульністю, а не з самими тваринами.

IV. ШЛЯХИ І СПОСОБИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ.
Для комплексного вирішення даної проблеми необхідно створити координаційну раду, до складу якого будуть входити представники:
– міської виконавчої влади;
– державних і приватних ветеринарних служб;
– громадських організацій, що займаються захистом тварин, які мають практичний досвід у цій діяльності;
– науки в сфері поводження з тваринами;
– в сфері законодавчої діяльності;
– правоохоронних органів;
– системи освіти;
– місцевих ЗМІ;
– міжнародних організацій (для консультацій, передачі досвіду, семінарів, лекцій),
а так само депутати міської ради та мешканці міста, об'єднані в ініціативну групу.

Основні напрямки роботи:
1. Реєстрація та ідентифікація тварин.
Даний вид діяльності є комунальним, наші рекомендації для ідентифікації тварин використовувати мікрочіпи, як єдиний спосіб незаперечного з юридичної точки зору встановлення власника тварини. Вважаємо, що організація міської бази даних тварин не даватиме 100% результат, якщо не буде єдиної бази обліку тварин в Україні, так як тварини можуть мігрувати або перевозитися власниками, продаватися і т.д.
Для вирішення даної проблеми необхідно скласти звернення до Верховної Ради щодо внесення відповідних змін до Законодавства України.

2. Інформаційно-просвітницькі заходи серед населення.
Координаційна рада має розробити план заходів, відповідно до якого в місті буде:
– розміщуватися відповідна реклама;
– поширюватися інформація в ЗМІ;
– проводитися заходи, які спрямовані на навчання городян гуманному і відповідальному ставленні до тварин.

3. Навчання.
Навчання - це напрямок довгострокової перспективи. Освіта є одним з найбільш важливих елементів всебічного підходу до регулювання популяції безпритульних тварин. Навчання спрямоване на:
– збільшення відповідальності власників;
– ознайомлення із законодавчою базою і правилами в області поводження з тваринами;
– отримання навичок поведінки з безпритульними тваринами,
– мотивацію людей до стерилізації тварин.

4. Внесення змін до Українського Законодавство.
Внесення змін до Українського Законодавство, які необхідні для повної реалізації Програми в сфері:
– оподаткування власників тварин;
– ліцензування розведення та продажу тварин;
– створення служб з контролю за дотриманням законів і правил щодо тварин;
– посилення кримінальної відповідальності за фактами жорстокого поводження з тваринами,
так як дані моменти не визначені в Українському Законодавстві.

5. Стерилізація домашніх тварин і попередження безконтрольного розмноження домашніх тварин.
Зменшення народжуваності домашніх тварин автоматично зменшує кількість бездомних тварин. Повинні бути створені умови для малозабезпечених громадян по стерилізації домашніх тварин за коштами акцій безкоштовної стерилізації, надання стерилізації за пільговою ціною в міських стерилізаційних установах, для всіх інших верств населення – за кошти оподаткування та ліцензування в даній сфері, що буде стимулювати добровільне бажання стерилізувати своїх тварин.

6. Регулювання чисельності безпритульних тварин.
Регулювання чисельності тварин можливо тільки методом вилов-стерилізація-повернення в середовище проживання.

А) Вилов:
Для організації вилову тварин має працювати координаційний центр, на чергові телефони якого буде збиратися вся інформація по тваринах міста.
На підставі цієї інформації координаційний центр зможе розробити карту міста з місцями масового скупчення тварин з координатами їх волонтерів (опікунів), це дозволить мінімізувати травмування тварини, як фізично, так і психологічно під час вилову, і дотримуватись Законів України. А так же даний координаційний центр без посередників буде працювати з зоозахисними організаціями і з службою порятунку тварин для передачі інформації про тварин, які потрапили в біду або потребують будь-якої іншої допомоги людей.
У зв'язку з тим, що в нашому місті часто тварини потрапляють в екстремальні ситуації, коли потрібні дії рятувальників зі спеціальним спорядженням і навичками, наприклад, коли тварина потрапляє в вентиляційні установки, шахти ліфтів, каналізаційні люки і т.п., в місті повинна бути створена команда швидкого реагування з порятунку таких тварин при комунальному підприємстві, або підписані договори про співпрацю з існуючими командами служб порятунку.
Вилов тварин повинен проводитися системно, за методиками, розробленими і використовуваними серед фахівців на заході, а так же в Україні, зокрема, в місті Одеса.
Повинна працювати служба відлову тварин, яка создається в місті на базі існуючого комунального підприємства. Бригада вилову повинна працювати з волонтерами (опікунами) тварин. А так як більша частина тварин контактні – це дозволить виключити жорстоке поводження до тварин і діяти в рамках Українського Законодавства.

Тварина після вилову доставляється у ветеринарну установу - центр стерилізації і обліку тварин, де йому проводять ветеринарний огляд, стерилізацію, вакцинацію, карантин по вакцинації та чіпування (кліпсування), після чого тварина повертається бригадою вилову в місце вилову, з оповіщенням про це волонтерів (опікунів).
Дана процедура вилову тварини та повернення його назад повинно супроводжуватися наступними оформленими документами:
– дорожніми листами;
– завданням на вилов-повернення тварини;
– картою на тварин з обов'язковою розписом волонтера (опікуна) тварини при вилові і повернення.

Б) Ветеринарне установа – центр стерилізації і обліку тварин.
Дана структура буде проводити первинний огляд надійшли тварин, що поступила. Якщо тварина здорова, то їй проводиться:
– стерилізація методом оваріогистероектомія;
– обробка від паразитів (блохи, глисти);
– вакцинація від сказу,
і чіпування тварини, а також кліпсування, якщо тварина безпритульна.

Після чого тварина утримується в стаціонарі ветеринарної установи протягом 10 днів, згідно з нормами по вакцинації від сказу.
По роботі з міжнародними фондами, ми маємо практику, що при виконанні ветеринарами косметичного шва після стерилізації тварини, то її можна випускати в звичне для неї середовище проживання вже через добу в теплу пору року (квітень-жовтень), або через три доби в холодну (листопад-березень ).
Багатьом тваринам, які мають волонтерів-опікунів, стаціонар не буде потрібен. Люди згодні розміщати таких тварин у себе вдома і підписувати для цього всі необхідні документи, що істотно скоротить витрати на утримання тварин після стерилізації і вакцинації.

Для цього треба на рівні регіонального законодавства визначити статус волонтера-опікуна, відповідно до практики м. Львова.
Ветеринарна установа буде проводити чіпування стерилізованих тварин, і заносити інформацію в єдину базу даних обліку тварин.
Необхідно створити базу даних і по відловленим (втраченим, знайденим) тваринам.
Протягом 10 днів утримання тварини в стаціонарі, якщо вона контактна і має всі шанси побути пристроєною, заносять інформацію о ній в спеціальну базу даних по пристройству тварини і за допомогою зоозахисників шукають їй будинок.
Так само ми рекомендуємо, тварин, які повертаються в своє середовище проживання, кліпсувати, що дозволить населенню візуально відрізняти стерилізовану тварину і вплине на гуманне ставлення суспільства до таких тварин.

Стаціонар при ветеринарному центрі стерилізації і обліку тварин повинен бути розрахований на 50 особин.
Якщо у тварини при огляді виявлена травма або яке-небудь захворювання, то дана тварина проходить повноцінне лікування в ветеринарній установі – центрі стерилізації і обліку тварин за рахунок фінансування з міського бюджету і після повного одужання проходить стерилізацію, вакцинацію, облік та чіпування і відпускається в середовище проживання . Якщо ж тварина потребує тривалого лікування та реабілітації, тоді тварина передається зоозахисним організаціям (громадським притулкам).

Вилов тварин за зверненням громадян, в зв'язку з появою агресивних тварин або в разі укусу твариною людини, проводиться бригадою вилову, при цьому тварина відразу доставляється у ветеринарну установу – центр стерилізації і обліку тварин і розміщаються там на карантинний майданчик, де знаходиться протягом 10 днів. По закінченню терміну карантину, якщо сказ не виявлено, тварина стерилізується, вакцинується, чіпірується, реєструється і повертається в середовище проживання. Всі випадки укусу людини собакою повинні бути розслідувані із залученням зоозахисників для виявлення факту жорстокого поводження к тварині, так як більшість людей самі провокують агресію тварини своїм жорстоким поводженням до неї. У таких випадках повинен вступати в силу Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та матеріали розслідування повинні бути передані в правоохоронні органи для подальшого розгляду жорстокого поводження людини до тварини.

Умертвіння тварин можливо тільки евтаназією у випадках:
– травм, які не сумісні з життям;
– ІV стадії онкологічних захворювань;
– декомпенсації хронічних захворювань серця, легенів, печінки, нирок.
Всі виявлені факти:
– травмування тварини;

– заподіяння йому каліцтва;
– отруєння,
або інші випадки жорстокого ставлення людини по відношенню до тварини,
повинні передаватися в правоохоронні органи для подальшого проведення розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Робота всіх комунальних та ветеринарних установ за цією Програмою повинна вестись прозоро із залученням громадськості. Тільки спільними зусиллями ми зможемо вирішити цю проблему.

7. Функції громадських притулків.
Дана Програма передбачає розвиток громадських притулків в місті. Міська влада повинна сприяти їх розвитку.
Громадські притулки повинні займати ключові позиції в вирішенні проблеми бездомних тварин. Мережа таких притулків в місті зможе надавати допомогу тваринам, які потребують лікування і реабілітацію, а так же утримувати тварин-інвалідів і старичків. Це світова практика допомоги тваринам, без якої нашому місту не обійтися.

8. Служба порятунку тварин на базі комунального підприємства (далі – КП).
Служба порятунку тварин на базі КП, буде виїжджати за зверненням громадян в координаційний центр по екстреної допомоги тваринам, і надавати допомогу тварині, а також передавати її господареві або, при відсутності господаря, доставляти в комунальне підприємство ветеринарної клініки – центр по стерилізації та обліку тварин.

V. ОЧІКУВАННІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЦІЄЇ ПРОГРАМИ.

1. Зменшення безпритульних тварин шляхом масової стерилізації, не залежно від статусу тварини, і обліку всіх тварин в місті.

2. У суспільстві буде формуватися:

– гуманне ставлення до тварин;

– усвідомлене відношенню людей до стерилізації тварин;

– відповідальність до тварин.

VI. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ.
Фінансове забезпечення Програми реалізується відповідно до Законодавства України:
– кошти міського бюджету;
– позабюджетні кошти;
– та інші джерела фінансування, не заборонені Законами України.
Кошторис по даній Програмі буде складений відповідними службами на період її реалізації і щорічно коригуватися, відповідно до проведених заходів, що будуть проведені по даній Програмі.

VII. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯ ДАНОЇ ПРОГРАМИ.
Організаційне забезпечення та контроль за виконанням даної Програми здійснює Запорізький Міська Рада, міські ветеринарні служби та громадські організації у сфері захисту тварин.
План заходів відповідно до даної Програми додається.


Додаток № 1.
до «Громадської Програму поводження з тваринами у м Запоріжжя на період з 2016 до 2021 рр.»

ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ
Громадської Програми поводження з тваринами
в м. Запорожжі на період з 2016 до 2021 рр.

Терміни виконання: 2016 - 2021 рр.

Обсяг фінансування визначається складанням бюджету по кожному заходу на момент його реалізації.

Джерела фінансування: державний бюджет, міський бюджет та інші джерела.

Відповідальні виконавці: по кожному заходу визначаються відповідно Законодавством України.

Найменування заходів:

1. Розробка і впровадження нормативно-правових та розпорядчих актів у сфері поводження з тваринами в Україні і в м. Запоріжжя.

2. Розробка та впровадження системи реєстрації, ідентифікації тварин м. Запоріжжя.

3. На базі комунального підприємства організувати:
– роботу координаційного центру з приймання та обробки інформації про тварин міста;
– бригаду вилову бездоглядних тварин;
– створення служби допомоги тваринам, придбання необхідного спеціального обладнання, транспорту і т.д.
– створити і забезпечити підтримку інтернет-сайту.

4. Відкриття комунального підприємства – ветеринарна клініка "Центр стерилізації та обліку тварин", на базі якого буде проводитися стерилізація, вакцинація, чіпування, карантин тварини, вестися база даних тварин, а при необхідності, надаватися повноцінне лікування тварин.

5. Інформаційно-просвітницька робота в сфері гуманного поводження з тваринами:
– випуск реклами;
– проведення конференцій;
– видавництво поліграфічної продукції;
– випуск циклів передач на місцевих телевізійних програмах;
– друкування статей в міських газетах;
– проведення виставок, присвячених тваринам;
– проведення заходів з інформування працівників профільних організацій, установ, підприємств з питань поводження тварин у відповідності до законодавства України;
– розробка і застосування на практиці навчально-виховних програм для дошкільних та шкільних навчальних закладів з питань гуманного ставлення до тварин і правил,
і т.п.

6. Здійснення обліку, реєстрації (перереєстрації), ідентифікації домашніх тварин (собак і котів).

7. Створення і облаштування місць, майданчиків (зон) для вигулу тварин, та їх утримання необхідним чином.

8. Обмін досвідом та співпраця з навчальними, науково-дослідними установами та підприємствами України, зарубіжних країн з питань, пов'язаних з охороною тваринного світу та захисту тварин від жорстокого поводження.

9. Будівництво крематорію для утилізації трупів тварин, або скласти договір з відповідним підприємством, та створення колумбарію для поховання праху тварин.


Додаток № 2.
до «Громадської Програму поводження з тваринами у м Запоріжжя на період з 2016 до 2021 рр.»

Досвід ЛКП «Лев» м.Львів

----- Вихідне повідомлення -----
Тема: Re: Re [2]: Запоріжжя ЗОО "Дай лапу друг"
Від кого: Oksana Koshak <lkplevdir@gmail.com>
Кому: Ірина Дідур <daylapu@i.ua>
Відправлено: 24.05.2016 14:59

Питання «Дай лапу, друже» (ДЛД): Надішліть нам, будь ласка, копію Програми поводження з тваринами м.Львова і Правила утримання тварин у Вашому місті.

Ответ ЛКП «Лев»: програма і правила описані в ухвалі Львівської міської ради № 263 від 17.03.16р. (лінк на ухвалу http://goo.gl/xiabhs <http://goo.gl/xiabhs>)*

>>

Питання ДЛД: А так само просимо Вас повідомити нам наступну інформацію про очолюване Вами комунальне підприємство:
1. Розмір території, на якій розташовано ветеринарний центр.

Відповідь ЛКП «Лев»: 14,5 соток.
>>

Питання ДЛД: 2. Які будівлі розташовані на території та їх кількість?

Відповідь ЛКП «Лев»: 14 вольєрів на вулиці; гараж, який буде використано під центр адопції безпритульних тварин; ветеринарна клініка з грумінгом, пральной, терапією, операційною, лабораторією, рентген кабінетом, стерілізаційною, післяопераційною на 16 кліток, ордінаторською та рецепцією; приміщення у якому Розміщено карантинну зону на 24 кліткі, інфекційну зону на 6 кліток, кухню та приміщення для доглядальніків.

>>
Питання ДЛД: 3. Кількість встановлених вольєрів.
Відповідь ЛКП «Лев»: Дивитись у Попередній відповіді.
>>
Питання ДЛД: 4. Кількість обслуговуючого персоналу.
Відповідь ЛКП «Лев»: 22 штатні одиниці.
>>
Питання ДЛД: 5. Річний бюджет підприємства.
Відповідь ЛКП «Лев»: 2 млн. грн.
>>
Питання ДЛД: 5.1. Скільки коштів в рік виділяється на стерилізацію тварин?
Відповідь ЛКП «Лев»: Медикаменти для стерилізації, вакцінації, лікування тварин 380 тис.грн.
>>
Питання ДЛД: 5.2. Скільки коштів виділяється на лікування тварин?
Відповідь ЛКП «Лев»: дивитись у Попередній відповіді, Ми не розділяємо.
>>
Питання ДЛД: 5.3. Скільки коштів виділяється на утримання тварин у ветеринарному центрі? Відповідь ЛКП «Лев»: Окремо не виділяємо, дів. ніжче:

№ п/п ВИТРАТИ СУМА, без ПДВ (грн.)
1. Заробітна плата 671 455,60
2. Нарахування на заробітну плату (22,0 %) 147 720,23
3. Оплата транспортних послуг, всього 59 120,25
3.1. Паливо 56 495,25
3.2. утилізація трупів дрібних тварин 2 625,00
4. Оплата комунальних послуг, всього 133 017,09
4.1. в т.ч. електроенергії 57 210,00
4.2. водопостачання та водовідведення 9 181,25
4.3. природного газу 57 066,67
4.4. послуг зв’язку 6 666,67
4.5. Вивіз сміття 2 892,50
5. Послуги банку 6 533,65
6. Продукти харчування 83 091,80
6.1. Годівля тварин 83 091,80
7. ОЗ,МШП, спецодяг, матеріали 41 616,68
7.1. Миючі засоби 3 520,83
7.2. Канцтовари 3 083,33
7.3. Запчастини 10 735,93
7.4. Спецодяг 14 292,09
7.5. ОЗ,МШП і необоротні активи 9 984,50
8. Дезінфекція, дератизація, дезінсекція, медикаменти 375 005,26
8.1 Дезінфекція 5 109,60
8.2. Медикаменти для стерилізації,вакцинації,лікування тварин 369 895,66  
9. Сплата податків 425,00
9.1. Збір за використання води 400,00
9.2. Збір за забруднення навколишнього середовища 25,00
10. Засоби для евтаназії тварин 1 514,44
11. Інше ---
Загальна сума без ПДВ 1 519 500,00
Сума ПДВ 303 900,00
Сума разом з ПДВ 1 823 400,00

>>

Питання ДЛД: 6. На підставі чого виділяються кошти (програми або інших докуменів)?

Відповідь ЛКП «Лев»: На підставі поданого нами кошторису, розрахунок вищє.

>>

Питання ДЛД: 7. У яких випадках проводиться евтаназія тварин?

Відповідь ЛКП «Лев»: Прописано в Ухвалі 3 варіанти, незатребувані сліпі новонароджені цуценята, для пріпинення страждань тварини, при незворотній зміні поведінки тварини.

>>

Питання ДЛД: 8. Яким чином утилізуються трупи тварин?

Відповідь ЛКП «Лев»: Співпрацюємо з утиль цехом.

>>

Питання ДЛД: 9. Яким чином проводиться облік тварин, чи є спеціальна програма по цьому напряму?

Відповідь ЛКП «Лев»: Проводити компанія "Animal id" з якою співпрацюємо у цьом пітанні. Вони проводять перерахунок в усіх містах України, які бачуть у цьом доцільність.

>>

Питання ДЛД: 10. Чи проводиться чіпування (кліпсування) тварин?

Відповідь ЛКП «Лев»: Так, и кліпсування, и чіпування.

>>

Питання ДЛД: 11. Як враховуються бездомні тварини?

Відповідь ЛКП «Лев»: Ведемо базу Безпритульні тварини Львова, розроблену компанією "Animal id".

>>

Питання ДЛД: 12. До складу якого підприємства (організації) входить служба відлову?

Відповідь ЛКП «Лев»: Відлов Здійснюємо ми. ЛКП Лев це комунальне підприємство підзвітне департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

>>

Питання ДЛД: 13. Яким документом визначено і чим підтверджується статус волонтера-опікуна тварини.

Відповідь ЛКП «Лев»: У вкладенні взірці наших документів?

>>

Питання ДЛД: 14. У якому році об'єкт КП «Лев» був перероблений в стерилізаційний центр?
Відповідь ЛКП «Лев»: В сучасний стерілізаційний центр превращение відбулось у 2014-15 рр. и триває до тепер. Вартість реконструкції склалось:

№ пп Виконані роботи Їх вартість, млн.грн.
1. капітальний ремонт лікарні, медичне обладнання, засоби відлову, обладнання для грумінгу, соціальна реклама 2,722
2. капітальний ремонт карантинних приміщень, інфекційного відділення, кухні, капітальний ремонт системи вентиляції, промислові підлоги, бруківка, огорожа, ворота, меблі, решітки з нержавіючої сталі для кліток 3,074
3. (новий автомобіль, капітальний ремонт вольєрів, реконструкція гаражу під центр адопції безпритульних тварин 2,5
Вього: 8,296

Питання ДЛД : 15. Що саме реконструювали, і що будували заново?

Відповідь ЛКП «Лев»: Всі приміщення підпалі під реконструкцію - клініка, вольєрі, карантин, територія.

Питання ДЛД: 16. Це вважається ветеринарною клінікою?

Відповідь ЛКП «Лев»: На базі ЛКП Створено сучасну ветеринарну клініку для обслуговування господарськіх тварин у т.ч.

Питання ДЛД: 18. В якій частині міста розміщений КП «Лев», чи є якісь нормативні документи, які зобов'язують розміщення даного об'єкта за територією міста?

Відповідь ЛКП «Лев»: Розміщено в промисловій части м.Львова.

> >> >

З повагою, Оксана Кошак*

Директор ЛКП "Лев"*

Порівняльна таблиця

№ пп Найменування Притулок, будівництво котрого закладено в програмі, поданої на розгляд сесії міськради м.Запоріжжя Стерилізаційний центр з досвіду м.Львова, взятого за основу для реалізації громадської програми по поводженню з тваринами.
  Об'єкт Новий Реконструкція на базі раніше існуючого утильцех
  Кількість вольєрів для утримання тварин 600 шт. 14 шт.
  Загальна площа, на якій розташовані об'єкти в представлених документах інформації немає 14,5 соток
  Фінансування. 33 млн. будівництва 8,296 млн. реконструкції
  Річне фінансування не відомо, але на подібний притулок в м. Харкові щорічно виділяється 15 млн грн. 2 млн. Грн. з урахуванням всіх витрат, в тому числі і на обслуговуючий персонал і на тварин.
  Розташування об'єкту За містом Чорта міста, промзона
  Утилізація трупів тварин Передбачено на території притулку встановити інсенератори, хоча в Запоріжжі є підприємство ТОВ «ЗапорожьеПРОМЕКОЛОГІЯ», яке може утилізувати шляхом спалювання біовідходи Співпраця з утиль цехом.

Загальна вартість впровадження "Програми поводження з тваринами у м Запоріжжя на період 2016-2021 роки", запропонованої на розгляд мером м.Запоріжжя становитиме близько 50 млн. Грн.

В "Програмі поводження з тваринами у м. Запоріжжя на період 2016-2021 роки", затвердженої проектом рішення мера № 52 не прораховано:
- обсяги робіт з надання послуг;
- собівартість утримання в притулку 1 собаки;
- період досягнення мети програми.

← Предыдущая страница | Следующая страница →