Поделиться Поделиться

Десантування і ведення бойових дій

375. Десантування починається за командою командира, який застосовує десант. За висадження ТакПД у точно встановлений час і призначений район (на об’єкт) відповідає командир підрозділу вертольотів.

Побудова бойового порядку вертольотів здійснюється у міру зльоту і завершується з підльотом головного підрозділу вертольотів головних сил до вихідного рубежу (пункту). Десант у складі взводу, як правило, починає переліт з моменту зльоту, при цьому вихідний пункт може не призначатися.

Командир десанту під час польоту перебуває на вертольоті командира вертолітного підрозділу. Командир вертолітного підрозділу інформує командира десанту про обстановку в районі десантування, зміни в маршруті польоту і порядок заходження на площадки приземлення, а також про вертольоти, що зазнали пошкоджень і припинили політ.

Командир десанту доповідає командирові, який застосовує десант, про висадження, результати бою передової групи, виконання найближчого, подальшого завдань і різкі зміни обстановки.

376.Бойовий політ у район десантування здійснюється на малих і гранично малих висотах, як правило, однією колоною. Попереду з інтервалом 10 – 20 хввід головних сил десанту летять вертольоти з передовою групою. У голові колони головних сил десанту летять вертольоти з механізованими підрозділами, а за ними – вертольоти з доданими підрозділами (розрахунками).

Для завершення подавлення противника в смузі прольоту, особливо його засобів протиповітряної оборони, бойові, а інколи і транспортно-бойові вертольоти прикриття, які прямують попереду і на флангах колони з десантом, ведуть вогонь з бортового озброєння, а підрозділи десанту – зі стрілецької зброї.

У польоті при підході до зони зараження у вертольотах зачиняються всі люки і двері, вимикаються системи підігріву і вентиляції кабін; екіпажі й особовий склад десанту надягають респіратори (протигази).

377.З підходом вертольотів передової групи до площадки приземлення противник на ній знищується і придушується вогнем з бортового озброєння вертольотів і стрілецької зброї, після чого проводиться висадження передової групи. Керує висадженням і вивантаженням з вертольота бортовий технік.

Після висадження передової групи бойові і транспортно-бойові вертольоти здійснюють підтримку бою передової групи і прикриття, висадження головних сил десанту, а також завдають ударів по противникові, який підходить до району десантування. Командир передової групи повідомляє командиру десанту уточнені дані про місцевість у районі десантування, площадках приземлення і характер дій противника в районі висадки, а в разі можливості – в районі рубежу (об’єкта), що захоплюється (знищується).

Передова група, після висадки з вертольотів, розгортається у бойовий порядок, завершує знищення противника на площадці приземлення і в прилеглих районах, оволодіває призначеним рубежем, закріплюється на ньому і забезпечує висадження головних сил десанту.

Дозорне відділення (піший дозор) передової групи після висадження веде розвідку у напрямку майбутніх дій десанту, висувається до рубежу захоплення (об’єкта знищення, виведення з ладу), уточнює склад і положення противника, а хіміки-розвідники ведуть радіаційну і хімічну розвідку.

Гранатометний підрозділ (обслуга) після висадження займає вогневі позиції на площадці приземлення і веде вогонь по цілях противника, які спостерігаються, в подальшому здійснюють вогневе ураження противника в напрямку дій підрозділів десанту.

Зенітний підрозділ (обслуги), що діють у передовій групі, після висадження займають вогневі позиції поблизу площадки приземлення на напрямку висування головних сил десанту в готовності до ведення вогню по повітряних цілях противника.

Сапери в цей час ведуть розвідку мінно-вибухових і інших загороджень, площадки приземлення, проводять їх розгородження або позначають перешкоди і місцеві предмети, що заважають посадці вертольотів.

Під час підльоту головних сил до району десантування командир десанту на основі даних, отриманих від передової групи і командира підрозділу вертольотів, у разі потреби уточнює порядок висадки і завдання підрозділам.

Підрозділи десанту можуть приступати до виконання бойового завдання відразу після висадження або після приведення в готовність до бою: збору особового складу у вказаних пунктах збору або вихідному положенні для наступу (атаки), розгортання мінометних, гранатометних підрозділів (обслуг) на вогневих позиціях, приведення в готовність до бойового застосування озброєння і військової техніки, встановлення зв’язку з командиром, який застосовує десант. Після побудови бойового порядку для ведення бою, взвод займає вихідне положення для дій і за командою (сигналом) приступає до виконання бойового завдання.

378.Передова група забезпечує висадження головних сил у районі десантування, яке здійснюється під прикриттям бойових вертольотів і вогню підтримуючої артилерії (якщо можливо). Командир десанту після висадження уточнює на місцевості або ставить підрозділам нові завдання, узгоджує їх дії і управляє ними під час виконання бойового завдання. При цьому він повинен постійно проявляти військову хитрість, широко застосовувати маневр для атаки противника у фланг, у тил і з різних напрямів.

Мінометні і гранатометні підрозділи (обслуги), що є в складі головних сил, після висадження займають вогневі позиції на площадці приземлення і ведуть вогонь по розвіданих цілях, у подальшому здійснюють вогневе ураження противника на напрямку дій підрозділів десанту.

Зенітний підрозділ (обслуги) прикриває бойові дії вертольотів і бойові порядки десанту від ударів повітряного противника.

Резерв після висадки збирається в призначеному йому пункті в готовності до виконання завдань, які раптово виникають.

Бойові вертольоти, а після висадження десанту і транспортно-бойові вертольоти підтримують бій десанту з повітря, а також не допускають підхід резервів противника.

Висування підрозділів десанту до рубежу (об’єкта) захоплення (знищення, виведення з ладу), здійснюється швидко і приховано, як правило, в передбойовому порядку під прикриттям охорони. У разі зустрічі з противником під час висунення підрозділи десанту, не вв’язуючись у затяжний бій, обходять осередки опору вогнем, а в разі потреби і рішучою атакою частиною сил знищують дрібні групи противника.

379. Звиходом до призначеного об’єкта ТакПД з ходу розгортається у бойовий порядок і стрімко атакує його у фланг і тил, знищує живу силу, вогневі засоби (виводить об’єкт з ладу) і швидко виходить до нового об’єкта або у вказаний район (пункт).

При закріпленні на захопленому рубежі підрозділи десанту переходять до оборони, яка ґрунтується на утриманні важливих ділянок місцевості і швидкому маневрі силами та засобами. Опорний пункт взводу готується до кругової оборони, яка забезпечує успішну боротьбу з танками та іншими броньованими машинами противника.

380.Для завдання ударів у фланг і тил противнику, який висувається, ТакПД після висадження виходить на імовірні шляхи його висування, займає вигідний рубіж і завдає з нього раптових ударів, широко застосовуючи вогневі засідки. Якщо можливо, десант може займати послідовно декілька вигідних рубежів, завдаючи ударів у фланг і тил противнику. Виконання десантом цього завдання повинно здійснюватися в тісній взаємодії з підрозділами вертольотів, а також з підрозділами своїх військ, що наступають з фронту або ведуть оборону.

381.При знищенні (виведенні з ладу) засобів застосування ЗМУ, наземних елементів розвідувально-ударних комплексів, пунктів управління й інших об’єктів противника підрозділи десанту приховано висуваються в район їх розташування, атакують і знищують противника, який прикриває ці об’єкти, приводять у непридатність до застосування його пускові установки, ракети (снаряди), засоби управління та інші важливі елементи об’єкта. Засоби ядерного і хімічного нападу при їх пересуванні знищуються вогнем і рішучою атакою або раптовими діями з вогневих засідок.

При захопленні ЗМУ противника ТакПД знищує противника в районі їх розташування, займає призначений рубіж і забезпечує дії саперів щодо знешкодження ЗМУ.

382.Для виведення з ладу вузла доріг руйнуються мости, віадуки, шляхопроводи і транспортні розв’язки, псується полотно дороги в місцях, де за умовами місцевості в короткі терміни неможливо обладнати об’їзди (на заболочених ділянках, у міжозерних дефіле, виїмках, на гірських карнизах).

При захопленні залізничного вузла (станції) насамперед виводяться з ладу (підриваються, руйнуються) вхідні та вихідні стрілки, засоби сигналізації та автоблокування, лінії енергопостачання і зв’язку. Військові ешелони, які є на станції, як правило, блокуються і знищуються вогнем і рішучою атакою.

383.Виконуючи завдання щодо захоплення гідроспоруд, мостів, переправних засобів або ділянок, зручних для форсування, десант після висадки стрімко висувається до призначеного об’єкта, атакою з ходу з різних напрямків, захоплює ці об’єкти і, перейшовши до кругової оборони, утримує їх до підходу своїх військ.

Взвод у морському десанті

384.Для забезпечення дій морського десанту ТакПД після висадження може захоплювати і наполегливою обороною утримувати ділянку прибережної смуги, намічену для висадження морського десанту, перешкоджає підходу до нього резервів противника, частиною сил або в повному складі знищувати батарею берегової артилерії й інші вогневі засоби, що перешкоджають висадженню морського десанту, а також пункти управління, вузли зв’язку й інші об’єкти. Висадження ТакПД здійснюється безпосередньо перед підходом десантних кораблів з підрозділами морського десанту до берега. Дії десанту підтримуються вогнем кораблів вогневої підтримки та ударами авіації.

Для захоплення перевалу ТакПД висаджується безпосередньо на нього або на площадку поблизу перевалу, опановує прилеглі до нього командні висоти, потім виходить у фланг і тил противнику, що обороняє перевал, і знищує його.

Для захоплення гірського проходу десант висаджується, як правило, біля входу в нього, потім опановує прилеглі до нього командні висоти, з яких прострілюється гірський прохід (долина), блокує і знищує противника.

385.При застосуванні ТакПД для блокування десанту (диверсійно-розвідувальної групи) противника і подальшого його знищення спільно з протидесантними (загальновійськовими) резервами висадження проводиться на напрямку висунення десанту, диверсійно-розвідувальної групи противника, безпосередньо на рубіж блокування або в безпосередній близькості від нього.

386.З виходом частин (підрозділів), що наступають з фронту, на рубіж входження у зв’язок, командир десанту встановлює з ними зв’язок, уточнює розташування пунктів зустрічі, порядок пропуску підрозділів через бойові порядки підрозділів десанту і подальші спільні дії.

З виходом на рубіж підтримки десанту вогнем артилерії командири підтримуючих підрозділів артилерії входять у зв’язок з командиром (артилерійським корегувальником) десанту і приступають до виконання завдань щодо підтримки десанту в обсязі виділеного ресурсу. З цієї миті управління десантом може передатися командирові частини (підрозділу), що виходить у район бойових дій десанту, десант стає елементом бойового порядку частини (підрозділу), починається етап спільних дій.

З виходом на пункти зустрічі підрозділи позначають себе встановленими сигналами, командир десанту уточнює відомості про противника, положення своїх підрозділів, порядок пропуску підрозділів через бойові порядки десанту і подальших спільних дій (заміни підрозділів десанту).

Після з’єднання з передовими підрозділами бригади (полку), підрозділи десанту можуть утримувати раніше захоплені об’єкти (рубежі) до підходу першого ешелону, прикривати фланги загальновійськових частин (підрозділів) при їх висуванні, розгортанні і під час ведення бою, захоплювати спільно з ними важливі об’єкти (рубежі) або виводитися з бою в район розташування своєї частини (підрозділу) для відновлення боєздатності і діяти відповідно до отриманого завдання.

387.Евакуація десанту може проводитися вертольотами безпосередньо із знищеного об’єкта або з району збору після виконання бойового завдання (евакуації).

Висування десанту в район евакуації здійснюється в передбойових порядках. Для забезпечення евакуації десанту на панівних висотах і можливих маршрутах висування противника виставляються підрозділи охорони і прикриття. Насамперед проводиться завантаження і посадка мінометних і гранатометних розрахунків. Підтримуючі вертольоти перебувають у готовності до вогневої підтримки підрозділів охорони, прикриття і вертольотів десантної групи, особливо під час їх посадки і зльоту.

Діями підрозділів десанту і вертольотів під час евакуації керує командир десанту.

Підрозділи охорони і прикриття після евакуації десантної групи, встановивши димові завіси, залишають район евакуації на вертольотах.

388.З виконанням бойового завдання ТакПД виходить у призначений район (пункт) збору, і, як правило, поступає в розпорядження командира своєї частини (підрозділу). При отриманні бойового завдання на повторне десантування приступають до його підготовки. У цьому випадку у взводі проводяться заходи щодо відновлення боєздатності, їх бойового злагодження, поповнення особовим складом, озброєнням, ракетами, боєприпасами і необхідним майном.

389.Підрозділи, призначені до складу ТакПД, забезпечуються ракетами, боєприпасами, продовольством, засобами індивідуального захисту та іншими матеріальними засобами на весь час дій у тилу противника (виконання бойового завдання).

Взводу може додаватися медичний персонал зі складу медичного пункту батальйону і засоби для надання пораненим і хворим медичної допомоги.

Поповнення запасів боєприпасів і інших матеріальних засобів під час бойових дій може проводитися підрозділами авіації СВ, при цьому зворотними рейсами здійснюється евакуація поранених і хворих, а також організовується десантом шляхом використання озброєння, боєприпасів і інших матеріальних засобів захоплених у противника.

← Предыдущая страница | Следующая страница →