Поделиться Поделиться

Десантування і збір взводу (відділення) після приземлення

114.Десантування взводу (відділення) у тил противника здійснюється одним або декількома вертольотами (літаками) на одну площадку приземлення.

У польоті особовий склад уважно стежить за сигналами і командами, що подаються командиром екіпажа або штурманом вертольота (літака), а також старшим корабельної групи (випускаючим), і точно їх виконує.

В усіх випадках будь-кому забороняється втручатися в дії екіпажа вертольота (літака) і залишати своє місце без дозволу старшого корабельної групи (випускаючого).

115.За сигналом (командою) «Приготуватися» десантники встають зі своїх місць і готуються до стрибка, а за сигналом (командою) «Пішов», не затримуючись, енергійно відділяються від вертольота (літака) у встановленому порядку.

Під час зниження на парашутах особовий склад взводу (відділення) переводить зброю в положення для стрільби, уважно оглядає місцевість у районі приземлення й у випадку виявлення противника уражає його вогнем і гранатами і готується до приземлення.

Після приземлення особовий склад швидко звільняється від підвісної системи парашута, приводить свою зброю в готовність до бою, орієнтується на місцевості, у тому числі і за курсом польоту літаків, що здійснюють викидання, визначає напрямок руху і швидко виходить у вихідне положення для наступу (пункт збору).

Механіки-водії і навідники-оператори, розрахунки (екіпажі) вогневих засобів відшуковують своє озброєння і техніку, приводять їх у готовність до бою і з максимальною швидкістю висуваються у вихідне положення для наступу (пункт збору).

Висадка особового складу з вертольотів може здійснюється також після їх посадки або з режиму зависання.

116.Вихідне положення для наступу (пункт збору) взводу (відділення) призначається, як правило, у напрямку висування до об'єкту захоплення, звичайно за межею площадки приземлення або поблизу неї, у місцях, укритих від спостереження противника, і може позначатися радіотехнічними та іншими засобами збору або вказуватися по місцевих предметах.

У вихідному положенні для наступу (пункті збору) командир взводу (відділення) перевіряє наявність особового складу, озброєння, бойової техніки, їх стан, уточнює бойове завдання підлеглим, здійснює посадку особового складу в бойові машини і доповідає командиру роти (взводу) про результати десантування і готовність до виконання поставленого завдання.

117. Увипадку викидання взводу (відділення) або окремих десантників за межами площадки приземлення особовий склад об’єднується в групи, знищує противника в місцях приземлення і далі діє за вказівкою старшого командира.

За будь-яких умов обстановки необхідно намагатися вийти в район бойових дій свого підрозділу і встановити зв'язок з командиром роти (взводу).

АЕРОМОБІЛЬНИЙ (ПАРАШУТНО-ДЕСАНТНИЙ) ВЗВОД (ВІДДІЛЕННЯ) У НАСТУПІ

Загальні положення

118. Наступ– вид бою, сукупність взаємозв’язаних і узгоджених за метою, завданнями, місцем і часом ударів, вогню і маневру військових частин і підрозділів, що проводяться за єдиним замислом в обмеженому районі протягом короткого часу, для розгрому противника, що обороняється, оволодіння районами місцевості (рубежами, об’єктами), створення сприятливих умов для подальших дій.

Взвод (відділення) у наступі повинен уміло застосовувати обходи й охоплення для атаки противника у фланг і тил, діяти раптово, зухвало, стрімко і вести бій з повною напругою сил, вдень і вночі, у будь-яких погодних умовах, вогнем і рішучою атакою самостійно та у взаємодії з іншими підрозділами знищувати противника, що обороняється, захоплювати і знищувати (виводити з ладу) його об'єкти.

У залежності від завдання, яке виконується, характеру місцевості, дій противника й інших умов обстановки аеромобільний (парашутно-десантний) взвод (відділення) може наступати в пішому порядку та на бойових машинах десантних (бронетранспортерах).

Наступ може вестися на противника, який обороняється, наступає або відходить.

119. Об'єктами захопленнявзводу (відділення) можуть бути: зброя масового ураження (ракети, пускові установки, гармати), елементи пунктів управління, вузлів зв'язку, аеродромів, складів, залізничних станцій, гідротехнічних і інших споруджень, радіотехнічні пристрої, насосні станції, трубопроводи, переправи на водяних перешкодах, мости і підрозділи, що їх охороняють та обороняють, а також вигідні ділянки місцевості на шляхах висування противника та інші.

Захоплення об'єкта здійснюється безпосередньо після десантування, у ході рейду та в інших умовах обстановки.

120. Аеромобільний (парашутно-десантний) взвод наступає у складі роти, а в резерві батальйону, в штурмовій групі і у розвідці може діяти самостійно. Крім того, при захоплені об’єкту в районі десантування, він може діяти в передовій групі повітряного десанту, у складі його головних сил або окремо, під час виконання спеціальних завдань.

Аеромобільний (парашутно-десантний) взвод на бойових машинах десантних і протитанковий підрозділ у повному складі або окремими машинами (комплексами) можуть виділятися для знищення вогневих засобів противника, що спостерігаються, стрільбою прямою наводкою в ході вогневої підготовки атаки.

121.Аеромобільний (парашутно-десантний) взвод при захопленні об'єкта у тилу противника наступає на фронті до 250 м , а відділення в пішому порядку до 50 м .

Напрямок продовження наступу взводу (відділення) визначається з таким розрахунком, щоб забезпечувалося виконання найближчого завдання роти (оволодіння об’єктом атаки взводу).

З оволодінням визначеним об'єктом атаки взвод (відділення) продовжує безупинний наступ у зазначеному напрямку, під час якого йому ставиться нове бойове завдання.

122. Протитанковий підрозділпризначений для боротьби з танками та іншими броньованими об'єктами противника, прикриття висування і розгортання рот першого ешелону, введення в бій другого ешелону (резерву), відбиття контратак противника, прикриття проміжків і відкритих флангів. Крім того, він може залучатися для знищення вогневих засобів у відкритих або закритих фортифікаційних спорудах, а в окремих випадках – і бойових вертольотів противника, які діють на незначних висотах.

123. Гранатометний підрозділпризначений для ураження живої сили і вогневих засобів противника в окопах (траншеях і за складками місцевості) та поза укриттями, а також для відбиття контратак противника і прикриття проміжків і відкритих флангів.

Гранатометному і протитанковому підрозділам у наступі вказуються цілі для ураження, напрямок стрільби і вогневі рубежі, напрямок наступу (порядок переміщення під час бою), а також рубежі вогневих позицій.

Рубежі вогневих позицій призначаються для виконання завдань під час вогневої підготовки атаки, для підтримки атаки підрозділів першого ешелону, під час введення в бій другого ешелону, під час відбиття контратаки і прикритті флангів і стиків. Рубежі вогневих позицій можуть призначатися завчасно під час підготовки до наступу або безпосередньо в ході його ведення. Вони повинні забезпечувати ведення вогню на максимальну дальність, можливість маневру вогнем і безупинну вогневу взаємодією із підрозділами (бойовими групами та іншими вогневими засобами), що наступають.

124 . Аеромобільний (парашутно-десантний) взвод (відділення) наступає на противника в залежності від обстановки – на бойових машинах десантних (бронетранспортерах) або в пішому порядку у бойовій лінії .

125. Бойовий порядок взводу , що наступає на бойових машинах(бронетранспортерах), складається з бойової лінії бойових машин (бронетранспортерів) з інтервалом між ними до 100 мі засобів посилення, що діють у бойовій лінії або за нею.

Під час наступу положення відділень у бойовому порядку взводу може бути в лінію, кутом вперед, кутом назад, уступом вправо, уступом вліво.

126. Бойовий порядокаеромобільного (парашутно-десантного) взводу, який наступає в пішому порядкуможе будуватися в одну або дві лінії. При діях в одну лінію він складається з бойових порядків відділень (бойових груп) з інтервалами між ними до 50 м , групи управління і вогневої підтримки, що діє за ними на віддаленні до 50 м , і засобів посилення, які залишаються в безпосередньому підпорядкуванні командира взводу.

Під час наступу в дві лінії одне з відділень, група управління і вогневої підтримки діють за бойовими порядками відділень першої лінії на віддаленні до 50 м і виконують завдання щодо підтримки (прикриття) відділень першої лінії при подоланні загороджень, атаці противника і в ході наступу; знищення противника в траншеї; відбиття раптового нападу противника з флангу, а також може використовуватися для заміни відділень першої лінії, які зазнали втрат від вогню противника; здійснення маневру й атаки противника у фланг і тил та виконання інших завдань.

Група управління і вогневої підтримкипризначена для управління підрозділами і вогнем у ході наступу; підтримки (прикриття) відділень під час подолання загороджень в ході атаки; знищення вогневих засобів, особового складу противника, що знаходяться в траншеях або намагаються залишити їх; відбиття у взаємодії з аеромобільними відділеннями й іншими вогневими засобами контратак противника і виконання інших завдань. Вона діє за відділеннями (бойовими групами), що наступають, на віддаленні до 50 м, абобезпосередньо в бойовій лінії.

Бойові машини десантні (бронетранспортери) у залежності від обставин і рішення командира взводу можуть діяти разом із відділеннями, у складі груп вогневої підтримки або маневреної групи (групи бойових машин – ГрБМ).

Спостерігач, який призначається у взводі, веде спостереження за противником, за результатами вогню і доповідає результати спостереження командиру взводу. Він пересувається на відстані 3-10 мпопереду командира взводу або біля нього. При переміщенні командно-спостережного пункту спостерігач висувається у район, який визначив командир взводу, першим.

Зв'язківець командира взводу спостерігає за сусідами, за положенням і сигналами командирів відділень, приданих і підтримуючих підрозділів, які знаходяться перед командно-спостережним пунктом. Він передає, за розпорядженням командира взводу, його накази встановленими сигналами або голосом, стежить за дотриманням вимог маскування особами, які прибувають на командно-спостережний пункт. Зв'язківець перебуває на відстані 3-6 мвід командира взводу і при всіх його переміщеннях пересувається разом із ним.

Другий зв'язківець (якщо такий призначається) спостерігає за діями бойових машин десантних (бронетранспортерів), за приданими і підтримуючими засобами, які знаходяться за командно-спостережним пунктом, за діями санітара-стрільця і підношувачів боєприпасів, а при відсутності радіозв'язку – і за сигналами командира роти. Він розташовується на відстані 3-6 мза командиром взводу в укритті, що дозволяє непомітно для противника подавати сигнали у тил. При переміщенні командно-спостережного пункту він пересувається останнім, не припиняючи спостереження за сигналами командира роти.

У рукопашному бою вся група знаходиться біля командира взводу і захищає його.

127. Бойовий порядок гранатометного і протитанкового взводів , які діють у пішому порядку в повному складі, складається з бойових порядків відділень з інтервалом між ними до 50 м , а під час дій на бойових машинах десантних (бронетранспортерах) – з бойової лінії машин з інтервалом між ними до 50 му гранатометному взводі і до 150 м упротитанковому взводі.

Лінійне розміщення вогневих засобів протитанкового взводу в бойовому порядку неприпустимо.

128. Бойовий порядокаеромобільного (парашутно-десантного) відділення, яке наступає в пішому порядку , складається з бойової лінії з інтервалом між солдатами 6-8 м (8-12 кроків) , та бойової машини десантних (бронетранспортера), яка може діяти за бойовою лінією відділення, на її фланзі або безпосередньо в бойової лінії. Для зручності ведення вогню і кращого використання місцевості (місцевих предметів) солдати в бойової лінії можуть висуватися вперед або зміщатися вбік, не порушуючи загального фронту наступу і не заважаючи діям сусідів.

129.Для ведення бою в траншеях, ходах сполучення, у місті, лісі і горах, під час виконання завдань у глибині оборони противника, а також для кращої взаємодії у відділенні завчасно перед наступом можуть створюватися бойові групи(“двійки” та “трійки”). При цьому інтервал між бойовими групами (“двійками” та “трійками”) може бути 15-20 м , а між солдатами – 3-5 м . Під час ведення наступу на місцевості, яка забезпечує вогневу підтримку між бойовими групами, вони переміщаються по черзі під прикриттям вогню бойових груп, які вже висунулися на вказаний командиром відділення рубіж. Після зайняття рубежу бойова група готується для ведення вогню і прикриває висування групи (“двійки”, “трійки”), яка залишилася. БМД (БТР) діє за відділенням на віддаленні до 300 м , у проміжках бойових порядків або на одному з його флангів.

130.З метою підвищення ефективності виконання завдань у наступі відділення може діяти також тактичними групами , які за своїм призначенням можуть бути маневреною (розгородження) і вогневою.

Маневрена групапризначена для оволодіння об'єктом атаки, знищення противника в траншеї (очищення траншеї), здійснення маневру для виходу у фланг і тил противнику, закріплення досягнутого рубежу і виконання інших завдань. У деяких випадках вона може проробляти проходи у мінно-вибухових і невибухових загородженнях, виконуючи функції групи розгородження. Командиром групи, як правило, призначається старший стрілець.

Вогневу групу очолює командир відділення. Вона призначена для прикриття дій маневреної групи, знищення живої сили і вогневих засобів противника на об'єкті атаки і на його флангах, заборони підходу (маневру) противника до об'єкта, який атакується, позбавлення противника можливості надання допомоги своїм вогнем тим, хто обороняється, й атаки його на вказаному об'єкті спільно з маневреною групою.

При наступі відділення тактичними групами вони можуть діяти в лінію, уступом вправо (вліво) або в дві лінії (одна за одною). У всіх випадках інтервал між групами може бути 25-30 м , дистанція – 30-50 м , а солдати в групі діють спільно або на віддаленні 3-5 мміж собою. Бойова машина десантна (бронетранспортер) може діяти за тактичними групами на відстані до 300 м , у проміжках між ними, на одному з флангів відділення або входити до складу однієї з груп.

131. Бойовий порядок гранатометного (протитанкового) відділення , які діють у пішому порядку, складається із розрахунків розгорнутих по фронту з інтервалом між гранатометами 10-20 м(між ПТРК – не менше 15 м .) і бойової машини (бронетранспортера), яка діє за розрахунками на відстані до 100 м .

132.Аеромобільному (парашутно-десантному) взводу, у залежності від умов обстановки і завдання, яке виконується, може додаватися протитанкове, гранатометне, вогнеметне відділення (обслуга) й інші вогневі засоби, а під час наступу в місті, в якості штурмової групи, взводу можуть додаватися, крім того, гармати, переважно самохідні, міномети і інженерно-саперне відділення (сапери) з підривними зарядами.

Засоби посилення аеромобільного (парашутно-десантного) взводу призначені для знищення і придушення живої сили і вогневих засобів противника, які перешкоджають просуванню взводу або контратакують його.

Інженерно-саперний підрозділ використовується для ведення інженерної розвідки, пророблення проходів у загородженнях, підриву фортифікаційних споруд, будинків і об'єктів разом із противником, що їх обороняє.

133. Атакаполягає в стрімкому і безупинному русі аеромобільних (парашутно-десантних) підрозділів у бойовому порядку на максимально можливій швидкості в поєднанні з інтенсивним вогнем із бойових машин десантних (бронетранспортерів), а по мірі зближення з противником – і з інших видів зброї, слідом за вибухами снарядів своєї артилерії і мінометів з метою знищення його живої сили, вогневих засобів і оволодіння вказаним об’єктом (рубежем).

Перед атакою аеромобільних (парашутно-десантних) підрозділів проводиться вогнева підготовка атаки, а в ході наступу – вогнева підтримка атаки та вогневе супроводження підрозділів у глибину.

Атака в пішому порядкузастосовується при прориві підготовленої оборони противника, укріплених районів, коли є значна кількість протитанкових засобів, а також на важкодоступній для бойових машин десантних (бронетранспортерів) місцевості і може проводитись одночасно або послідовно.

134. Управління підрозділами і вогнемпід час наступу командир взводу здійснює з командно-спостережного пункту. При діях особового складу в пішому порядку командир аеромобільного (парашутно-десантного) взводу спішується і просувається за бойовою лінією взводу на віддаленні до 50 м– звідки зручніше спостерігати за діями взводу і управляти ним. Управління вогнем і рухом бойових машин десантних (бронетранспортерів) командир взводу здійснює через свого заступника.

При наступі на бойових машинах десантних (бронетранспортерах) командир взводу знаходиться на бойовій машині і діє в бойовій лінії взводу.

← Предыдущая страница | Следующая страница →