Поделиться Поделиться

Вивчення змісту і методики складання різних видів інформаційних професіограм

Лабораторна робота №1.3

Вивчення змісту і методики складання різних видів інформаційних професіограм

Виконав ст. гр. ТО-09-1

Годлівський Р.В.

Перевірив Лівшун О.В.


Професія фотограф

I. Соціально-економічна характеристика професії

Фотограф - фахівець, що займається фотографією. Робота фотографа у вузькому сенсі являє собою безпосередньо фотозйомку. У широкому сенсі фотограф - людина, в чиї завдання входить підготовка до проведення зйомок (вибір теми, переговори, отримання дозволів та погоджень, підбір моделей, реквізиту, устаткування, вибір місця і т. п.), безпосередньо фотозйомка, і подальша робота по обробці і друку фотографій, продаж матеріалу. У ряді випадків частина цих робіт фотограф передає своїм асистентам, помічникам, візажистам, художникам по костюмах, агентам, освітлювачів, гримерам та іншим людям.

Фотограф - романтична, захоплююча і, безсумнівно, творча професія. Основне завдання фотографа - зафіксувати певний об'єкт або момент за допомогою фотоапарата. Щоб фотографії виходили досить цікавими, виразними і, звичайно, якісними, необхідно володіти не тільки певними навичками зйомки і виготовлення знімків, але, в першу чергу, фантазією, багатою уявою і гарним смаком. У функції фотографа входить і безпосередній процес зйомки, та обслуговування обладнання, а також вибір оптимального освітлення, пози, фону і пошук «ідеї» фотографії.

Початком професії фотографа вважають середину 19 століття, коли з'явився фотографічний апарат, і, відповідно, людина, що вміє з ним поводитися. Сьогодні вже пішли в минуле громіздкі апарати тих часів, і сучасна техніка дозволяє робити професійні знімки швидко і якісно.

Велике значення в цій професії відводиться терпінню, адже для отримання бажаного знімка часом доводиться провести кілька сесій, особливо це відноситься до випадків, коли ведуться зйомки непосидючих дітей або диких тварин. Крім того, фотографу потрібно вміти знаходити індивідуальний підхід до кожного свого клієнта, до кожного об'єкту. Ну а після отримання необхідної кількості кадрів настає не менш важлива частина роботи фотографа - обробка отриманих фотографій, і вибір кращих з них. Тут фотографу також можуть згодитися спеціальні знання в області роботи з графічними програмами. Але хтось «по-старому» може проявляти плівкові фотографії, якщо того вимагає задум або особисті переваги. Головне - щоб був результат, який виражається завжди в одному єдиному знімку фотографа.

II. Виробнича характеристика професії

Професія фотографа відноситься до типу «Людина - Художній образ», вона пов'язана зі створенням, проектуванням, моделюванням художніх творів.

Також ця професія належить до типу «Людина - Техніка», вона пов'язана з монтажем, зборкою і наладкою, експлуатацією технічних пристроїв, ремонтом техніки, управлінням технічними пристроями.

Додатково ця професія належить до типу «Людина - Людина», так як вона пов'язана зі спілкуванням і взаємодією з людьми.

Професія фотографа відноситься до класу «евристичних (творчих)», вона пов'язана з творчою діяльністю.

Фотограф виробляє фотозйомку різних об'єктів (людей, будівель, природи і пр.) в стаціонарних та виїзних умовах на чорно-білій, кольоровій і обращаемой плівці. Він проявляє, фіксує, промиває, сушить негативи, ретушує, друкує знімки. Фотограф працює з програмами по обробці зображень, якщо фотографії робляться на цифровому носії. Фотографія надає широкі можливості для творчості. Фахівці вважають, що вона є одним з видів мистецтва.

Робота фотографа включає в себе:

Художню фотозйомку, фотозйомку для документів тощо;

Налагодження освітлювального обладнання в знімальному павільйоні, підготовку фотокамер;

Роботу з клієнтами і художніми об'єктами, їх розташуванню, композиції і т.п.;

Обробку фотографій і фотознімків;.

Для успішного освоєння професії фотографа необхідні базові знання з основ фотографування.

Кваліфікований фотограф повинен знати:

основи фотографії та фотооптики;

види, призначення і будову фотоапаратури і електричної освітлювальної апаратури;

основи зорового сприйняття, композиції і т.п.

Кваліфікований фотограф повинен уміти:

виставляти необхідне для фотозйомки освітлення;

регулювати фотоапаратуру;

проводити фотографування, обробку та друк фотографій, і т.п.

III. Санітарно-гігієнічні умови праці.

Медичні обмеження для фотографа:

захворювання опорно-рухового апарату;

нервової системи;

серцевосудинної системи;

органів слуху, мови і зору;

імунної системи;

фізичні обмеження (обмеження рухливості).

При наявності цих захворювань робота по професії фотографа може призводити до погіршення здоров'я, а також створювати непереборні перешкоди для освоєння і зростання в рамках цієї професії.

IV. Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей фахівця

Для успішної діяльності в якості фотографа необхідна наявність наступних професійно-важливих якостей:

- схильність до творчої роботи;

- схильність до роботи з інформацією;

- активність і фізична рухливість;

- здатність до концентрації уваги;

- схильність до роботи з технікою;

- схильність до сервісної роботі;

- фізична витривалість;

V. Відомості про підготовку кадрів

Стати фотографом теоретично може кожна людина, незалежно від освіти, гуманітарного чи технічного складу мислення, якщо його хобі - фотографія - поступово вийшла за рамки простого захоплення. У цьому допоможуть спеціальні фотошколи і студії, які пропонують кваліфіковані курси фотографів, де викладають визнані майстри цього виду мистецтва.

Також існують напрямки середньої та вищої професійної освіти, на яких можна отримати знання, які допоможуть розвинутися в професії фотографа.

Можна отримати кваліфікацію фотографа в одній з установ середньої професійної освіти міста Москви:

Гуманітарний коледж РДГУ;

Всеросійський державний університет кінематографії імені С. А. Герасимова. Коледж кіно, телебачення та мультимедіа (КТМ ВДІК імені С. А. Герасимова);

Коледж автоматизації та інформаційних технологій N 20 (КАІТ N 20).

Фотографи можуть працювати в таких організаціях та сферах, як:

Рекламні агентства;

Видавництва, друкарні, ЗМІ;

кіностудії;

фотоательє;

Також фотографи можуть займатися власною справою і працювати в режимі «фріланса», працюючи на себе.

Професія плиточник

I. Соціально-економічна характеристика професії

Плиточник - фахівець з укладання плитки в приміщеннях.

Професія плиточника є дуже важливою і потрібною в будівництві. Плитка надає будівлі красивий, закінчений вигляд, підвищує стійкість поверхонь до впливу вологи і температури, збільшує довговічність будівель, покращує санітарно-гігієнічні умови в приміщеннях. До облицювальних робіт можна віднести обробку фасадів будівель керамічними і бетонними плитами, укладання кам'яних і бетонних ступенів зовнішніх сходів, установку тумб огорожі і парапетів з тесаного каменю, облицювання набережних і прогонових будівель мостів. Крім того, плиточник виконує роботи по влаштуванню плиткових підлог і облицюванню внутрішніх поверхонь стін лазень, пралень, санітарних вузлів, ванних кімнат і інших приміщень.

Інша область роботи плиточника, художня мозаїка, являє собою обробку поверхні малюнком, набраними з дрібних шматочків спеціально приготованого непрозорого скла, званого смальтою, або дрібних декоративних кам'яних порід. Мозаїку набирають по малюнку, попередньо виконаному художником у фарбах.

У професії плиточника можна виділити дві спеціальності, що розрізняються за умовами праці. Перша - це лицювальник-плиточник внутрішніх приміщень, де робота йде в приміщенні, в умовах побутового мікроклімату, фіксована робоча поза - напівсидячи. Друга спрямованість - плиточник-фасадчик. Це робота на відкритому повітрі (в різних погодних і кліматичних умовах), на висоті, при обмеженій площі опори, характерна фіксована робоча поза - стоячи.

Професія ювелір

Лабораторна робота №1.3

Вивчення змісту і методики складання різних видів інформаційних професіограм

Виконав ст. гр. ТО-09-1

Годлівський Р.В.

Перевірив Лівшун О.В.


Професія фотограф

← Предыдущая страница | Следующая страница →