Поделиться Поделиться

Висновок : Чим сильніше я не буду старатися, тим швидше стану мільйонером.

Заміна думки. (Гомеостатичний синдром)

Ми поговоримо про те як можна замінити наші думки, про прийоми, використовуючи які ми можемо змінити наші думки та спосіб нашого мислення з негативного на позитивне. Нам вже відомо, що ми заробляємо на життя відповідно до напрямку нашого мислення. Ми поводимо себе відповідно до нашої самооцінки. Все наше життя і всі наші досягнення прямо залежать від рівня нашої самооцінки. Нам також відомо, що кожна людина є у безперервному процесі становлення, навіть у психологічній науці є напрям Психологія становлення особистості. Відповідно до цього напрямку ні одна людина ні на мить не перебуває у статичному стані. Ми постійно розвиваємося, еволюціонуємо як особистість, стаємо кращими, багатограннішими, ми постійно змінюємося у напрямку наших домінуючих думок і цілей, наша задача в цьому процесі чітко уявляти ким ми хочемо стати і чого ми хочемо досягнути і коли у нас є цей чітко окреслений образ — ми починаємо рухатися, прагнути до нього з космічною швидкістю, ніби відчуваючи притягання з боку заповітної цілі. Якщо ми хочемо продовжувати рости і розвиватися – нам слід уникати утворення двох звичок.

1. Гомеостаз. Гомеостаз – це психічний стан при якому людина ніби чіпляється за існуючий стан речей, при якому вона не бажає позбавлятися тягаря минулого, прагне зберегти усе як є. Сама ідея змін її лякає і замість того, щоб дозволити собі рости і змінюватися, ставати повноцінною особистістю – вона віддає перевагу концентрації на тому, ким людина є, що має, відмовляючись від думок про майбутнє і змін у майбутньому. Не дивно, що така людина не буде рухатися і розвиватися. Тому одне, що ми можемо зробити, щоб себе переоцінити – це позбутися минулих уявлень про себе. Тільки за таких умов ми можемо прикладати зусилля для того, щоб стати іншими людьми.

2. Друге чого варто уникати –це психічний склероз . Психічний склероз проявляється коли наше відношення до чогось чи до когось кам’яніє. Наше мислення стає не гнучким, догматичним, ми не бажаємо, щоб у наше життя прийшли зміни, ми не рухаємося вперед, утримуємося від змін.

Ці хвороби, гомеостаз і психічний склероз називають —Гомеостатичним імпульсом, відмовою від змін. Вони утримують нас від змін, перешкоджають нашому зростанню. Ми ніби стоїмо на одному місці і не бажаємо рухатися.Щоб прийняти рішення про розвиток ми повинні відкинути старі звички, напрацювати нові моделі поведінки і нові уявлення про себе. Напрацювати нові уявлення про себе не складно. Щоб почати мислити по іншому нам необхідно біля 10 – 20 днів. Ми можемо цього досягнути думаючи і роблячи вчинки по схожості з людиною, якою ми хочемо стати,думаючи про ті якості, якими ми бажаємо володіти. Щоб наблизитися до цього ідеального образу ми можемо використати декілька прийомів.

По-перше нам необхідно сформувати картину того, як ми будемо думати, говорити, поводитися і тримати цю картину у своїй свідомості . Наприклад, якщо ми хочемо стати більш терпеливими, добрими , люблячими по відношенню до членів нашої родини,— то ми малюємо цю картину доброї, терпеливої людини. Коли ми дивимося на цю картину, то вона працює як двигун і одночасно вказує нам на ціль до якої слід прагнути і напрямок в якому слід рухатися не відходячи в сторону. Якщо ми хочемо розвинути лідерські якості, здатність приймати рішення і більшу ступінь впевненості в собі, то нам слід уявити, що в нас уже є ці якості. Ми повинні дивитися на інших людей, які володіють цими якостями і уявляти, що ми поводимося так, як вони. Як тільки ми починаємо діяти так, то ми починаємо змінювати наше уявлення про себе. Ми змінюємо картину із якостями яка зберігається у нашій свідомості на нову картинку з новою людиною, яка володіє усіма бажаними якостями. Саме так ми формуємо нові типи мислення, тільки постійно думаючи про себе, як про людину із новими якостями, новими здібностями, більшими можливостями, а не як про стару людину з цілим набором негативних якостей.

Існує 3 методи прискорення процесу розвитку особистості.

Позитивні твердження як спосіб підвищення самооцінки.

1. Твердження.Якщо ми будемо використовувати позитивні твердження про себе та говорити про себе та свої досягнення в теперішньому часі, то наш потенціал може стати необмеженим. Твердження це позитивна та впевнена заява, це ТАК , яке ми говоримо нашими можливостям. До цього ми вже говорили про такі твердження як «я собою задоволений, я несу відповідальність, я чудово себе почуваю, я роблю вражаючі досягнення чи я заробляю 60 тис. грн. в рік ». Якщо ми будемо переконувати себе у цьому, повторюючи знов і знов, — то ми тим самим поміщаємо переконання у свою підсвідомість. Ми прийшли до ще одного закону. Закон підсвідомості говорить , що те у що вірить наша свідомість — наша підсвідомість відразу ж пускає в дію і це виражається у нашій реальності. Підсвідомість – це механізм , який слухає наші інструкції, які є у нашій свідомості і підкоряється їм . Згадайте сюжет фільму «Вогняний лис» із Клінтом Іствудом. Росіяни винайшли нову модель реактивного літака, яким можна керувати силою думки. Зусиллям думки пілот направляє літак уверх і вниз, в сторони, відкриває вогонь, ухиляється від ворога, в кульмінаційний момент фільму Клінт Іствуд повинен думати на російській мові, щоб керувати літаком. Тому, що комп запрограмований на сприймання російської мови і думок на російській мові. Звичайно така чудо техніка ще не є буденною дійсністю і можливо тільки розробляється. Звичайно складно уявити, щоб думка могла керувати надзвуковим літаком, але думка може спрямувати нас уперед чи назад, вверх чи вниз і цей процес є безперервний. Як тільки ми про щось думаємо – ми починаємо рухатися в сторону нашої думки. Наші думки також володіють необмеженим впливом на оточуючих. По причині, яку ще не до кінця вивчили потік думок поширює магнетичну енергію, яка діє на поведінку і думки оточуючих, змінюючи їх. Повторю Думка володіє надпотужною силою дії. Використовуючи твердження ми можемо переконувати себе в тому, чого хочемо досягнути, ми можемо відкрити необмежені можливості для свого майбутнього. Ми повинні постійно розмовляти з собою, постійно переконувати себе. Якщо ми бажаємо збільшити прибуток – то необхідно сказати собі Я заробляю 60 тис. грн. за рік. Є 3 умови, які необхідні, щоб переконання осіли у нашій підсвідомості.

1. По-перше вони повинні бути особистісними. Розмовляючи з собою слід використовувати займенник «я ». Ми не повинні говорити з собою як із 2 чи 3 особою (я собі подобаюся).

2. По-друге твердження мають бути позитивними. Якщо ми хочемо покинути курити, то не слід говорити Я більше не буду курити, тому що підсвідомість не може виконати інструкцію, яка містить заперечення. Замість цього слід сказати я вільний від шкідливої звички курити. Неможна говорити я більше не буду їсти солодкого, а замість цього – я їм тільки здорові харчі, які не шкодять красивій і стрункій фігурі.

3. По-третє твердження повинні бути у теперішньому часі. Не говоріть собі Я зароблю 60 тис. грн. наступного року, чи я схудну на 30 кг. — підсвідомість не сприймає інфу, яка не співвідноситься із теперішнім часом. Кожне твердження і чітка заява, яку ми робимо повинні бути в теперішньому часі. У мене є , У мене виходить, Я досягаю Успіхів.

Коли ми записуємо цілі, які плануємо досягнути, то ми повинні записувати їх в дійсному теперішньому часі, а не в невизначеному майбутньому.

Установки — це короткі і чіткі фрази стверджувального характеру.

Сила візуалізації.

Другий спосіб запрограмувати нашу свідомість – це Візуалізація. Особисто я хочу навчитися бачити в уяві чіткі картинки для того, щоб швидко досягнути заповітної мрії і у мене є стійкий інтерес до розвитку своєї уяви та інших психічних функцій.

Візуалізація – це дуже сильна по своєму впливу здібність, якою володіє тільки людина. Це здібність формувати у свідомості чітку і ясну картину бажаного і ким ми хочемо бути, що бажаємо вміти, чого бажаємо досягнути. Все, що ми постійно утримуємо у свідомості може втілитися в дійсність. Ми можемо отримати те, що створюємо у своїй уяві, у що ми віримо. Зі слів одного вченого наша уява – це попередній перегляд нашого майбутнього . Ми навчаємо людей використовувати візуалізацію, щоб вилікуватися від хвороби, досягати Успіху, отримувати підвищення по службі, напрацьовувати нові моделі поведінки, збільшити впевненість у собі та натхнення. Щоб застосовувати візуалізацію – слід намалювати чіткий образ того, що ми хочемо досягнути і уявити, що ми цього вже досягнули. Навіть якщо Ви дуже зайняті і поспішаєте, приділіть декілька хвилин вашого часу і намалюйте образ ідеального себеу майбутній ситуації. Якщо Ви збираєтеся на переговори, на зустріч із начальством, якщо Вам необхідно виступати перед публікою чи займатися будь-чим іншими, що вимагає розумової підготовки, в якій Вам необхідно показати свої найкращі якості – то вчиніть так… За декілька хвилин до початку сконцентруйтеся і намалюйте чітку картинку того, як Вам усе вдалося. Ви будете дивитися на цю картинку і око вашої свідомості зможе побачити на ній той ідеальний результат, який ми бажаємо побачити. Ми часто навчаємо цього методу учнів, студентів і говоримо, що коли вони уявляють успішні результати відповіді на уроці, то дуже приємно уявити і сам процес виступу. Але спочатку необхідно уявити картину викладача, який підписує журнал, ставить оцінку і підводить підсумки тому, що це є ідеальним результатом.

Одного разу два менеджери з продажів повернулися в офіс в кінці робочого дня. Один говорить : У мене можливо був вдалий день, а інший відповідає : Розумію, я теж нічого не продав. Ціль використання Візуалізації є Успішні продажі, а не вдалі зустрічі і переговори. Якщо використовувати її в публічних, шкільних виступах, то слід уявити аудиторію, викладачку , яка добре Вас прийняла, була готова до зворотного зв’язку і в кінці подякувала Вам оплесками. Можна навіть уявити, що вони встануть аплодуючи Вам тому, що Ви хочете досягнути максимального Успіху. Ваша ціль не просто сподобатися аудиторії, жінці, але викликати в неї почуття захоплення геніальним виступом. Навіть якщо Ви розважаєте людей на вулиці, Ви повинні уявити як сильно подобаються аудиторії ваші пісні, танці та інші виступи, як вона отримує задоволення від того, що Ви робите.

Виконання ролі.

Третій прийом для прискорення розвитку особистості – це виконання ролі людини, якою ми хочемо стати.Якщо Ви хочете стати фінансово забезпеченим, то слід поводити себе і мислити як багатий і забезпечений чоловік з усіма його рисами. Психологія поведінки говорить про дуже цікаве спостереження. Якщо ми почуваємо себе певним чином, — то ми і поводимо себе так, наші почуття знаходять зовнішнє вираження. Однак, якщо ми не почуваємо ентузіазму, впевненості, позитивного настрою – ми будемо діяти відповідно. Якщо ж ми вдамо, що у нас є всі ці характеристики, то на протязі декількох хвилин, біля 5, ми починаємо відчувати радість та ентузіазм. Ми почуваємо себе енергійними, готовими до дій і дійсно починаємо діяти. Отже, якщо у Вас немає почуття позитивного настрою, — уявіть, що воно є , пограйте в нього, ніби Ви повні ентузіазму, життєвої енергії, сили, Ви ніби в захваті від своєї діяльності. Ви можете здивуватися, але через декілька хвилин у Вас з’явиться почуття, яке відповідає грі. Якщо Ви почали день із почуттям незадоволеності життям, уявіть, що це найщасливіший день у вашому житті. Через декілька хвилин Ви з’ясуєте, що почуваєте це. Якщо Ви розмовляєте з кимось на тему, яка Вас не хвилює, Вам не цікава, то уявіть, що для Вас це найзахоплююча тема і через 5 хвилин Ви з’ясуєте, що Вас глибоко зацікавило те, що говорив співрозмовник. Наприклад, якщо Ви вивчаєте дуже сухий , технічний предмет, такий як частина курсу чи дослідження і не отримуєте від цього найменшого задоволення, то вдавайте, притворіться, що цей предмет дуже цікавий. Зануртеся в нього, уважно почитайте і вже через 5 хвилин Ви зрозумієте, що Вам подобається цей предмет. У цьому полягає головний секрет Успіху.Навіть якщо нам щось не подобається, то ми можемо примусити себе полюбити це, вдати, що нам цікаво і потім дійсно визнати, що ми зацікавлені. Таким чином почуття стають реальністю. Ми можемо користуватися цим, щоб покращити уявлення про себе, підвищити свою самооцінку. Нам необхідно уявити ідеального себе, підійти до дзеркала і промовити Я собі подобаюся, Я почуваю себе чудово.Практикуйте це перед дзеркалом і ваша підсвідомість зафіксує цю картину. Уявіть, що Вам необхідно піти на якесь свято і Ви уже одягнені у святковий одяг, — тоді ми дивимося на себе і бачимо, що ми дійсно шикарно виглядаємо. Потім хтось заходить і промовляє Ти виглядаєш просто суперклас. Почувши це, ми шоковані. Нам хочеться в це вірити і ми починаємо вірити. Кожен день збираючись на роботу, навіюйте собі перед дзеркалом, що у Вас усе гаразд – це самий вірний спосіб змінити свою самооцінку та уявлення про себе.

← Предыдущая страница | Следующая страница →