Поделиться Поделиться

Ялтинська (Кримська) конференція (4-11 лютого 1945 р.) за участі У.Черчілля, Й.Сталіна, Ф.Рузвельта

Німецьке Питання Польське питання Японське питання Питання створення міжнародної організації та інші.
1.Визначені зони майбутньої окупації Німеччини військами СРСР, Великобританії, США і Франції. Берлін виділявся в особливий район,. Який теж окуповувався військами чотирьох держав. 2.Управління Німеччиною мала здійснювати Контрольна Рада союзників, яка вклячала головнокомандуючих окупаційними військами. 3.Німеччина має сплатити репарації 20 мррд. Дол. 4.Досягнута домовленість про розброєння і розпуск збройних сил Німеччини, встановлення контролю над воєнною промисловістю, заборону нацистської партії, покарання воєнних злочинців. 1.Західний кордон Польщі визначався по річкам Одер і Нейсе. Західна Україна і Західна Білорусія залишалися у складі СРСР. 2.Радянський союз погоджувався визнати польський Тимчасовий уряд національної єдності, який мав провести в країні вільні вибори. СРСР зобов`язувався вступити у війну з Японією не пізніше ніж через три місяці після розгрому Німеччини на умовах приєднання Південного Сахаліну, Курильських островів, прав на аренду Порт-Артура і спільну експлуатацію разом з Китаєм залізниць в Маньчжурії. 1.Прийнято рішення про скликання установчої конференції ООН для вироблення статуту організації. Визначені основні принципи діяльності організації її структура. 2.Прийнято «Декларацію про визволення Європи», в якій заявлялося що союзні держави будуть узгоджувати свої дії при вирішенні політичних, економічних проблем визволеної Європи.

Решта нерозв`язаних питань була розглянута на Потсдамській конференції (17 липня – 2 серпня 1945 р.), що відбулась по завершенню бойових дій в Європі.

У складі її учасників відбулися зміни: інтереси США представляв Г.Трумен, який став президентом після смерті Ф.Рузвельта, У.Черчілля з 28 липня змінив новообраний прем’єр-міністр К.Еттлі. Тільки Сталін залишився з “Великої трійки”.

В центрі уваги стояло німецьке питання: демілітаризації та денацифікація країни, покарання воєнних злочинців, репарації, кордони Німеччини з сусідами та ін. Радянський Союз підтвердив, що вступить у війну з Японією відповідно до ялтинської угоди.

В порядок денний були включені питання про мирні договори з Італією, Румунією, Болгарією, Угорщиною та Фінляндією. Не дивлячись на протиріччя між учасниками конференції (США намагались вплинути на хід конференції, повідомивши про успішні випробування атомної бомби), вона дала позитивний імпульс в розвитку міжнародних відносин в умовах післявоєнного миру.

З висловлювання Г.Трумена (1945 р.)

“(Атомна бомба) найбільша штука у світі… Наші капіталовкладення у 2 млрд. дол. окупилися. Баланс сил у світі кардинально змінився… Атомна зброя не тільки революціанізує війну, а може змінити і хід історії”.

Ялтинська (Кримська) конференція (4-11 лютого 1945 р.) за участі У.Черчілля, Й.Сталіна, Ф.Рузвельта - Инвестирование - 1

Ґаррі Трумен

На жаль, цей історичний шанс країни-переможниці не використали. Через рік почалася "холодна війна", яка зайняла цілу історичну епоху.

Потсдамська конференція (17 липня – 2 серпня 1945 р.) Й.Сталін, Г.Трумен, який став президентом США після смерті Ф.Рузвельта, У.Черчілль

(з 28 липня новий прем’єр-міністр К.Еттлі)

Німецьке питання Польське питання Японське питання Питання мирних договорів з союзниками Німеччини
1.Узгоджені і схвалені загальні принципи окупаційної політики: денацифікація, демілітаризація, демократизація і декартелізація. Створення Міжнародного трибуналу для покарання головних воєнних злочинців. 2.Радянському Союзу передавалися території колишньої Східної Пруссії з містом Кенігсбергом. Кордони Польщі встановлювалися згідно з домовленостями на Ялтинській конференції. Підтверджувалися умови вступу СРСР у війну з Японією. Створення постійного органу – Раду міністрів закордонних справ ( США, СРСР, Великобританії, Франції, Китая) для узгодження питань, які мають спільний інтерес. РМЗС у першу чергу мала підготувати проекти мирних договорів з Італією, Болгарією, Румунією, Угорщиною і Фінляндією.
← Предыдущая страница | Следующая страница →