Поделиться Поделиться

Діловий одяг і взуття

Зовнішній вигляд і успіх

Зовнішній вигляд є важливою складовою успіху сучасної ділової людини. У діловому середовищі, як і у будь-якому іншому, існує певний кодекс одежі.

Для того, щоби бути успішним у сучасному діловому світі, необхідно у всьому точно влучати у ціль. Це правило поширюється і на зовнішній вигляд людини. Причиною її невдач може бути неналежний зовнішній вигляд, його невідповідність стандартам, прийнятим у діловому середовищі.

Зовнішній вигляд ділової людини повинен вказувати на вас як на зрілого і досвідченого професіонала.

Слід мати кілька стильних ділових костюмів. Модна одежа має передбачатися для відвідин нічних клубів.

Коли грошей для придбання одягу - обмаль, то слід керуватися гаслом: "Краще менше, проте дорожче". Це означає мати у гардеробі один-два високоякісних і вдалого крою костюми, які дозволяється поєднувати поміж собою.

Зустрічається і така порада - у гардеробі чоловіка має бути щонайменше три костюми: зимовий, літній, вихідний.

Працівник має оцінювати відповідний зовнішній вигляд та зовнішній вигляд членів команди, у якій він працює. Рекомендують подумати над тим, котрий вигляд мусить мати спеціаліст вашого рівня. Коли вам доведеться замінити гардероб, то не слід це робити у поєднанні з вашою кар'єрою та її цілями. Пам'ятайте, що правильно підібраний одяг "приманює" успіх.

Нові часи принесли і нові поняття. З'явився вислів "дрес-код". Дрес-код був і раніше. Автор книжки згадує, як колись у літню спеку комсомольські і партійні працівники обливались потом, бо неодмінно мали бути одягнені у костюми з краватками. Осудливим тоді було ставлення до міні-сукеньок та прозорих кофточок. За них прописувалися догани, суворі догани і позбавлення преміальних та тринадцятої зарплати. На думку ж автора цих рядків міні-сукеньки та прозорі кофточки роблять життя цікавим.

Нині багато компаній обумовлює, також під час співбесіди, свої правила дрес-коду. Деякі з цих компаній також й фіксують їх у трудових договорах.

Новому працівникові, що приступає до роботи, слід вивчити манеру одягатися у великій фірмі. Дрес-код може бути відсутнім. Може бути ліберальним. Може мати і незрозумілі, для непосвяче-них,аспекти.

Одежа працівника є візитівкою. Не лише особистою візитів-кою, проте і компанії, у якій він працює. Людина, яка хоч трішечки орієнтується у психології, глянувши на одяг, негайно зуміє визначити не лише рівень заробітної плати, проте і сильні чи слабкі аспекти вашого характеру. Коли ж людина має неналежний вигляд і виступає як представник солідної компанії, то виникають сумніви відносно компанії, яка має таких представників.

Коли працівники опікується, наприклад, продажею дорогої нерухомості і прибуде на переговори у порваних джинсах та майці з недоречним портретом, малюнком чи написом, то потенційний клієнт може запідозрити працівника у легковажності і відмовитися від його послуг.

У будь-якому співтоваристві легше прижитися, коли, принай-мі ненадовго, підлаштуватися під його правила. Через те, хто хоче бути успішним працівником, слід одягатися, як це робить успішний працівник. Той, хто вважає себе талановитим художником, має докласти фантазію до стилю свого одягу.

Всі люди люблять вирізнятися і бути унікальними та неповторними. Всьому слід знати місце і час. Одежа не повинна ставити людину у смішне становище. Якось влітку 2009 року неподалік автора даної книжки йшла гарненька студентка, на тенісці якої було написано: "І віеер with pretty boys only". Коли їй було поставлено запитання, чи це насправді так, то вона не знала що відповісти, бо її рівень англійської (вірніше відсутність рівня) не дозволяв зрозуміти, що ж означав напис. Висновок простий - не одягайте одежу з незрозумілими для Вас написами.

Вимоги до дрес-коду часом можуть бути на межі анекдоту. Зокрема, повідомлялося, що корпорація "Disney" зобов'язала співробітників "Діснейлендів", які зображають мультиплікаційні персонажі на кшталт Міккі-Мауса, носити діснеєвську нижню білизну. Вона видавалися щоденно прямо на робочому місці.

Похожие статьи