Поделиться Поделиться

США

o Американці не люблять манірності. Спілкуючись з ними, слід докладати зусиль до того, щоби атмосфера переговорів була не занадто офіційною.

o Партнери з США практично зразу ж після знайомства розпочнуть звертатися до вас, називаючи лише ім'я. Так вони звикли звертатися змалечку. Звертаються по імені, навіть, до похилих людей.

o Американці люблять дивитись співрозмовнику у вічі. Не слід уникати погляду " очі в очі", оскільки на американця це може зробити несприятливе враження.

o З американцями під час розмов слід говорити голосно.

Франція

o У Франції робочий день розпочинається о 8.30, а закінчується о 18.30. З 12.30 до 15.00 всі йдуть з офісу обідати.

o Мовчазних людей у Франції недолюблюють.

o Французи не відзначаються особливою пунктуальністю і до цього слід бути готовим.

o Французи не люблять сильних рукопотискувань.

o Згідно з французькими звичаями, на вечерю слід запізнитися на чверть години.

Велика Британія

o Англійці - дуже стримані і консервативні люди. До них, на відміну від американців, слід звертатися лише офіційно (містер, місіс, міс, сер).

o Надзвичайна балакучість сприймається як невихованість.

o Британці говорять спокійним і досить тихим голосом. Там дотримуються правила про те, що людина має говорити так, щоби її мову чув лише співбесідник.

o Чітко визначено коло предметів, які дозволяється дарувати діловим людям. Це: записні книжки, блокноти, календарі, запальнички, лазерні диски, авторучки. На Різдво дозволяється дарувати алкогольні напої та дорогий сир. Решта сувенірів можуть розглядатися як хабар і засіб тиску на партнера.

Іспанія

o Ділова зустріч з іспанцями не призначається на середину дня. В іспанців у даний час пообідній сон - фієста. Іспанці починають снідати о 14.00, а вечеряти - 22.00.

o Іспанці можуть говорити годинами. Слід брати до уваги і бути готовим до того, що ділова зустріч закінчується пізніше, ніж це передбачено регламентом.

o Коли не дослухаєте до кінця свого співрозмовника - іспанця чи переб'єте його, то це сприйметься ним як акт великої неповаги.

Швейцарія

o Не прийнято одягати на ділову зустріч чорний костюм.

o Швейцарці практично не вживають алкогольних напоїв, через те недоцільно пропонувати партнерам алкоголь.

o Коли запрошуєте швейцарців до ресторану, то не намагайтеся здивувати їх дорогими та вишуканими стравами. Цим дозволяється зіпсувати у їх очах враження про себе.

В умовах глобальної економіки і розвитку міжнародного бізнесу пожвавішали відрядження, зустрічі, переговори, а то й просто обіди у чужій країні чи з чужинцями у своїй. У кожному монастиреві, як відомо, відповідний статут, а у кожній країні - свої порядки.

У більшості країн діловий костюм темних відтінків, а також консервативні аксесуари до нього, не викликатимуть якихось незручностей. Скрізь такий костюм сприйматиметься нормально. Цього не дозволяється сказати про деякі інші речі. Наприклад, індуси можуть бути ображені виглядом шкіряного ременя чи валізи, виготовленої з вичиненої шкіри. Індусам подобається яскраве розфарбування жіночого одягу.

У Скандинавії ділові зустрічі часто відбуваються у сауні. Збираючись у відрядження до країн Північної Європи, не завадить мати при собі купальник чи плавки.

У багатьох країнах Азії білий колір вважається кольором жалоби.

Одежу жовтих кольорів краще за завжди не брати до Малайзії. Там певні тони жовтого кольору вважаються прерогативою королівської сім'ї.

Велике значення кольору одежі надають у Китаї. Червоний колір там вважається кольором успіху. Для жінок у Китаї ідеальним варіантом одежі є брючний костюм.

У Японії перевага віддається класичним сукням та взуттю на низьких каблуках. Чоловікам на ділову зустріч слід одягнути відповідний найкращий костюм, котрий свідчитиме про відповідний статус.

В Ірані чоловіки одягають костюми. Дозволяється одягати краватку. Також краще цього не робити, бо краватка сприймається в ісламському світі недоброзичливо. Іранський президент Махмуд Ахмадінежад краватку не одягає. Це з певного часу розпочав робити і автор даної книжки. В іслам з православ'я він не перейшов, проте вважає краватку зайвим атрибутом, котрий практично не виконує жодної корисної функції.

Непростою є ситуація з одягом у Європі. Наприклад, швейцарці здавна вважають себе знавцями стилю. Там, навіть, дорогий костюм з неправильними стібками може створити про людину невірне враження.

Збираючись до Швейцарії, слід приділити увагу якості тканини, вичинці і точності крою вашого костюма.

У Німеччині квітковий малюнок на одязі асоціюється з легковажністю. Там краще за завжди дотримуватися консервативного стилю та темних тонів.

Слід також раз згадати, що проводжають по розуму, проте зустрічають, завжди ж таки, по одягу.

← Предыдущая страница | Следующая страница →