Поделиться Поделиться

Освіта

Бізнес-освіта

Бездипломники

Мільйони абітурієнтів щорічно наштовхуються на проблему вибору професій. Майбутні фахівці намагаються визначитися з вузом та факультетом. Вступають на навчання з надією отримати гарну освіту, яка гарантуватиме добробут у подальшому житті.

Американський журнал "Forbes" провів дослідження. Його результати певним чином вражали. Вони вказували на те, що для підняття службовою драбиною диплом про вищу освіту є непотрібним. Журнал оприлюднив перелік найбільш високооплачуваних у США професій, які не передбачають наявності вищої освіти.

Щонайменше 5 тисяч доларів щомісячно одержували стюардеси і дизайнери, установлювачі ліфтів, оператори атомних

електростанцій. Очолювали рейтинг найбільш високооплачуваних професій, що не вимагали вузівської підготовки, - спортсмени. Освіта потрібна і спортсменам - коли не у спорті, то у подальшому житті.

Американське бюро трудової зайнятості повідомляло, що люди з дипломом про вищу освіту, впродовж свого життя заробляли на один млн доларів більше, ніж ті, хто диплома не мав.

Таким чином, освітою нехтувати не слід.

У результаті виконання досліджень було встановлено, що професії, які не вимагають наявності вищої освіти, часто викликають у людей депресії. Дослідження виконане співробітниками.

Адміністрації національного способу життя та зловживання наркотиками, виявило, що найчастіше страждають за інвалідами, людьми похилого віку та дітьми.

11 відсотків працівників даної категорії повідомляли, що їх робота викликає апатію, безсоння та незадоволення собою. У тих, хто доглядає за дітьми, зникає апетит, їм складно на чомусь зосереджуватись. Схожі симптоми спостерігалися у працівників закладів громадського харчування: офіціантів, барменів, кухарів.

Задоволення від роботи отримують представники професій діяльністю яких щось створюється. Мова йде про представників творчих професій. Елементи творчості можуть прикрасити будь-якому повсякденну рутину.

Поміж вчених, інженерів та архітекторів лише 4,3% респондентів вказали на наявність у них депресії.

На думку згаданого вище журналу "Forbes", найменш перспективними професіями будуть професії журналістів, радіоведучих та державних службовців. Міністерство праці США вважало, що найнижчий приріст робочих місць у США спостерігається саме у цих сферах.

Магістри ділової адміністрації. (МВА)

МВА - це абрівіатура слів (Magister of Business Administration). У перекладі - магістр ділового адміністрування. Не дивлячись на те, що МВА міцно асоціюється з професіями, які не дозволяється кваліфікувати як творчі, одержана освіта, яка засвідчена цим дипломом, надає широкі можливості випускникам бізнес-шкіл. Успіх залежить від того, де і як застосовуються набуті знання. Коли добре придивитись, то ступінь МВА стане у нагоді в будь-якій сфері.

Взяти, наприклад працівника чи керівника відділу кадрів (згідно з англомовною термінологією - HR - manager). Від директора з персоналу багато що залежить для успіхів компанії. Розуміння основних принципів ведення бізнесу дозволяє HR - менеджеру забезпечувати відповідність персоналу глобальним завданням і перспективам. Такий директор з освітою МВА може допомогти керівництву і персоналу йти у ногу.

Не завжди випускники бізнес - шкіл самостійно адаптують одержані знання до нетрадиційної кар'єри. У низці бізнес - шкіл вже відбулася спеціалізація. Наприклад, у бізнес - школі французького міста Бордо дозволяється отримати МВА з вина. Програма підготовки такого магістра передбачає ознайомлення з різними подробицями індустрій виноробства та покликана готувати майбутніх її лідерів.

Існують програми МВА для тих, хто бажає працювати у сфері державного управління чи управління недержавними організаціями. Наприклад, Школа менеджменту при Женевському університеті (HEC School of Management) пропонує програму МВА "Міжнародні організації" (International Organizations МВА) для тих, хто хотів би працювати у міжнародних некомерційних організаціях. Нагадаємо, що у Женеві їх чимало.

Бізнес - школа при Йєльському університеті США пропонує програму МВА/PhD. Випускники школи отримують ступінь магістра з ділового адміністрування та ступінь доктора філософії однієї з наук, якою опікується університет. Ступінь доктора філософії може стосуватися права, економіки, управління персоналом тощо. Даний ступінь приблизно дорівнює вітчизняному ступеню кандидата наук. В Україні вже з'явився даний ступінь. Вперше це сталося у Міжрегіональній академії управління персоналом (м.Київ).

Вартонська школа (Wharton School) при університеті Пенсільванії запровадила сумісну програму з університетською школою дизайну. Окрім бізнес - освіти, випускники отримують ступінь магістра архітектури чи міської планіровки. Керівництво Вар-тонської школи мало наміри запровадити "екологічну програму з МВА". Дані приклади вказують на унікальність самої ідеї нетрадиційного МВА.

Слід зазначити, що слово "School", згідно з американським його розумінням у сфері університетів, означає "факультет", слово ж "faculty" у них означає не факультет, а професорсько - викладацький склад.

← Предыдущая страница | Следующая страница →