Поделиться Поделиться

АНАПРИЛІН

АНАПРИЛІН (Пронранолон) -табл. 10 мг,40 мг.

Спосіб застосування

Призначається по 40-120 мг на добу, на 1 прийом по 10 -40 мг 3-4 рази на добу, під контролем ЧСС. Внутрішньо препарат приймають за 15 - 30 хвилин до іди. При досягненні еутиреозу доза поступово знижується до повного скасування. При раптовій відміні навіть невеликих доз препарату можуть відбутися погіршення стану, особливо при фізичному навантаженні, і розвиток аритмії. При поєднанні з протидіабетичними препаратами можливе значне зниження рівня цукру в крові.

Не рекомендується поєднувати анаприлін з верапамілом через небезпеку різкого зниження кров'яного тиску і скорочувальної здатності серця. Відносним протипоказанням є вік пацієнта понад 60 років.

КОРВІТОЛ

КОРВІТОЛ (Метопролол)- табл.50 мг, 100 мг.

Спосіб застосування

Приймають по 50 - 150 мг на добу в 2 прийоми після їжі, не розжовуючи і запиваючи невеликою кількістю рідини. При досягненні еутиреозу доза поступово знижується через 2 тижні.

Корекція дози у пацієнтів похилого віку при порушенні функції нирок не потрібна. Необхідна корекція дози при порушенні функції печінки.

Метопролол може маскувати деякі симптоми тиреотоксикозу, наприклад тахікардію. Різка відміна препарату при тиреотоксикозі протипоказана через можливість посилення симптоматики.

Одночасне застосування метопрололу з інгібіторами МАО не рекомендується.

Препарат містить лактозу, через те його не слід призначати хворим із спадковим дефіцитом лактази, непереносимістю галактози чи з порушенням метаболізму глюкози / галактози.

Період вагітності та лактації

Застосовувати за життєвими показаннями, через те що метопролол проникає через плацентарний бар'єр і може викликати у плода брадикардію, артеріальну гіпотензію і гіпоглікемію.

Седативні засоби

Призначаються, переважно, препарати рослинного походження.

Похожие статьи