Поделиться Поделиться

Оптимізація кількості та місць розташування РАСЦ за критерієм мінімуму нормативних строків пересилання ПК

За певних умов мінімізація нормативних строків пересилання ПК може бути досягнена за рахунок використання авіаперевезень ПК поміж РАСЦ. Природно, що при цьому РАСЦ повинні розміщуватися в крупних адміністративних центрах, що мають аеропорти цілодобового функціонування.

Умовою мінімізації нормативних строків виступає забезпечення прискорення пересилання ПК на одну добу при переході від перевезень ПК поміж найближчими РАСЦ наземним транспортом до її перевезень поміж ними авіатранспортом.

Середній час перевезення ПК поміж найближчими РАСЦ авіатранспортом складає близько 6 годин: по одній годині на перевезення ПК з РАСЦ відправлення до аеропорту відправлення та із аеропорту призначення до РАСЦ призначення; по одній годині на завантаження літака та оформлення супровідної документації в аеропорту відправлення й на розвантаження літака та оформлення супровідної документації в аеропорту призначення; дві години на переліт із аеропорту відправлення до аеропорту призначення.

Для забезпечення прискорення пересилання ПК поміж найближчими РАСЦ на 24 год. час пересилання ПК поміж цими РАСЦ наземним транспортом повинен складати 24 + 6 = 30 год. При середній швидкості перевезень ПК поміж РАСЦ наземним транспортом 50 км/год. це відповідає відстані 1500 км поміж зазначеними РАСЦ, тобто, в середньому, по 750 км у кожному регіоні.

Узагальнюючи зазначений підхід, неважко бачити, що при перевезенні ПК авіатранспортом поміж РАСЦ, розташованими на відстанях 3000, 4500, 6000 км і т.д. через 1, 2, 3 і т.д. проміжних РАСЦ, час проходження авіамаршрутів становитиме 12, 18, 24 і т.д. год., а час проходження відповідних наземних маршрутів 48 + 12 = 60, 72 + 18 = 90, 96 + 24 = 120 год. і т.д., тобто, буде забезпечуватися прискорення пересилання ПК на 2, 3, 4 і т.д. доби.

Вважаючи, що регіон має форму круга радіусом 750 км, у центрі якого розташований РАСЦ, його територія складе 1766250 кв. км. Оскільки територія України складає усього 0,6 млн. кв. км, доходимо висновку, що упровадження авіаперевезень ПК поміж РАСЦ не здатне скоротити нормативні строки пересилання ПК в Україні, проте може виявитися необхідним для забезпечення виконання установлених нормативних строків пересилання ПК, коли час, що може бути виділений для такого пересилання перевищує час, необхідний для виконання зазначених нормативних строків пересилання ПК, менше ніж на 24 год.

Зауважимо, що за таких умов у США, територія яких складає близько 9,4 млн. кв. км, може бути створено 5 РАСЦ, а в Росії, територія якої перевищує 17 млн. кв. км, – 10 РАСЦ.

Похожие статьи