Поделиться Поделиться

Міжнародна платіжна система INTERNET

Міжнародна платіжна система INTERNET - це загальносвітова комп'ютерна мережа платіжних систем і механізмів, яка використовується як телекомунікаційна комерційна інфраструктура в режимі on-line для купівлі товарів та надання послуг.

Найбільш поширена в системі INTERNET електронна комерція з використанням номерів кредитних карток. Вартість трансакцій порівняно невисока, проте анонімність обмежена, що дає змогу ідентифікувати кожну покупку, втручатися у приватне життя споживачів.

Перевагою таких інформаційних систем вважають можливість створювати високоефективні інформаційні бази даних для маркетингового бізнесу, а також для спілкування та консультацій з учасниками та ін. Недоліком системи INTERNET є незахищені канали зв'язку, несанкціонований доступ до рахунків і платежів, можливість шахрайства і зловживань.

Нині Україна має банки, які пропонують intemet-картки, що заміняють звичайні міжнародні пластикові картки: під час оплати товарів і послуг через систему INTERNET, оплати регулярних платежів, здійснення поштово-телеграфних замовлень тощо. Щоби провести платіж у системі INTERNET, власнику картки необхідно в поле запиту (номер картки) внести номер своєї картки і зробити замовлення. Коли на рахунку клієнта ? відповідна сума, вона автоматично списується з рахунка, а замовлення виконується.

Internet-картка має властивості й правила користування, як і звичайна картка, за винятком засобів захисту;

- клієнт укладає з банком угоду на відкриття карткового рахунка та на обслуговування;

- картці клієнта присвоюється відповідний код, номер згідно до стандартів міжнародної платіжної системи VISA;

- клієнту відкривається цільовий картковий рахунок;

- клієнту ПІН -код не видається, картка не емітується і не ембосується.

Вона не дає змоги одержати готівку в банкоматі, здійснити покупки в магазинах, аптеках тощо. Одержати готівку дозволяється лише в банках, де відкрито рахунок . INTERNET. Ціна за послуги банку значно нижча порівняно з іншими картками.

Інтернет - картка „Приватбанку" ПС Visа"

На рис. 6.1. представлено Інтернст-картку - віртуальну банківську платіжну картку міжнародної платіжної системи VISA International, яка емітована ПриватБанком. ПриватБанк розробив Інтернет-картку для підвищення рівня безпеки.

Рахунок картки може бути відкритий тільки фізичним особам у національній валюті України чи в доларах США. Вона призначена для безготівкових розрахунків фізичних осіб з підприємствами торгівлі і сфери обслуговування, що приймають до сплати пластикові картки платіжної системи VISA, і реалізують свої товари і послуги через мережу Інтернет. Картка не ембосується, ПШ-код клієнту не видається. Таким чином, клієнт не має можливості по цій картці знімати готівку в банкоматах, пунктах видачі готівки (за винятком філіі7відділення, у якому було відкрито рахунок і вносилася готівкою сума передбаченого зняття), робити покупки в торгово-сервісній мережі. Вартість відкриття й обслуговування Інтернет-картки значно нижче тарифів на відкриття й обслуговування звичайних пластикових карток. Інтернет-картка випускається за заявою клієнта терміном на один рік.

При сплаті в магазині чи на платному сервері Інтернет-карткою також потрібно вказувати код CW2 (CVC2/Credit Card Check Number/security id).

Інтернет-картки, випущені ПриватБанком, є віртуальними картками з реальними картковим рахунком, номером картки І терміном дії, що відомий тільки, користувачу. Код CW2 (CVC2/Credit Card Check Number/security id) не зазначено з метою безпеки (у випадку втрати чи крадіжки Інтернет-картки).

← Предыдущая страница | Следующая страница →