Поделиться Поделиться

Термінологічний словник

Центри витрат (дискреційних) - це структурні підрозділи бізнес-одиниць, наприклад: підрозділи основного та допоміжного виробництва; (центр технологічних витрат), науково дослідницькі лабораторії, адміністративні підрозділи (центр дискреційних витрат). В центрах технологічних витрат витрати можуть бути виражені в гривнях, а результати - в натуральних вимірниках, при цьому можуть встановлюватися норми витрат на одиницю результату діяльності.

Центр прибутку - бізнес-одиниці у мережі діяльності компанії, в т.ч. торгівельні точки, окремі департаменти у банках, факультети в університеті.

Центр інвестицій - існую прямий зв'язок поміж інвестованим капіталом у діяльність центру та його прибутком. Прикладом є компанія у цілому чи дочірні підприємства з широким колом повноважень.

Відхилення маржинального доходу за рахунок ціни продажу - це добуток різниці поміж фактичним і бюджетним маржинальним доходом на одиницю виробу та фактичним обсягом продажу цього виробу.

Відхилення маржинального доходу за рахунок обсягу продажу -це добуток різниці поміж фактичним і бюджетним обсягом продажу виробу та бюджетним маржинальним доходом на одиницю цього виробу.

Відхилення маржинального доходу за рахунок кількості продажу - це добуток різниці поміж фактичним і бюджетним маржинальним доходом на одиницю цього виробу і середнім маржинальним доходом.

Відхилення маржинального доходу за рахунок комбінації продажу - це добуток різниці поміж фактичним і бюджетним обсягом продажу на одиницю цього виробу і бюджетним середнім маржинальним доходом.

Відхилення маржинального доходу за рахунок розміру ринку - це добуток різниці поміж фактичним і бюджетним розміром ринку, бюджетної часткою ринку та бюджетним середнім маржинальним доходом.

Відхилення маржинального доходу за рахунок частки ринку - це добуток різниці поміж фактичним і бюджетним відсотком частки ринку, фактичним розміром ринку та бюджетним середнім маржинальним доходом.

← Предыдущая страница | Следующая страница →